20 obserwujących
159 notek
115k odsłon
310 odsłon

Własności wirusów.

Wykop Skomentuj19

Wirusy nie są żadnym żywym organizmem, wirusy mogą tylko w żywych komórkach innych organizmów żyć i przeżyć. Dlatego wirusy na powierzchni przedmiotów nie mogą przeżyć. Można wprawdzie przy pomocy wymazu powierzchni wirusy odkryć tzw. RNA(kwas rybonukleinowy) pozostałości po wirusie, ale te RNA nie może się już rozmnażać a więc wirusy nie mogą się już reprodukować, co oznacza nie mogą już nikogo zarazić. Całkiem inna sytuacja jest z bakterią, która może żyć na powierzchni przedmiotów i nawet na tych powierzchniach się rozmnażać. Dobrym przykładem jest powierzchnia maseczki, gdzie bakterie się zbierają i rozmnażają. 

Wirusy nie mogą również przedostać się do ciała przez skórę. Wirusem można się zarazić przez tzw. infekcję kropelkową np. w procesie oddychania. Noszenie zwykłych maseczek nie przeszkadza wirusowi dostanie się do organizmu, a więc maseczka nie chroni w żadnym wypadku przed zarażeniem się wirusem. Jedynie maski z normami FFP2, FFP3 chronią człowieka przed wirusową infekcją kropelkową.

Niestety maski te z normami FFP2, FFP3 noszone przez osoby zarażone, nie chronią innych zdrowych ludzi przed ich zarażeniem, ponieważ przy wydychaniu powietrza osoby zainfekowanej wirusy przedostają się do otoczenia. Dlatego z medycznego punktu widzenia nakaz noszenia maski jest nakazem bezsensownym a nawet szkodliwym z powodu oporowej wymiany dwutlenku węgla.

Dlatego większość podjętych przez polityków środków ochrony społeczeństwa, równoeż noszenia maski, nie mają żadnego naukowego i medycznego uzasadnienia i są czysto politycznymi decyzjami mającymi za zadanie stworzyć psychozę zagrożenia, którego faktycznie nie ma. Psychoza ta ma taką własność, że odbiera człowiekowi możliwość racjonalnej oceny rzeczywistości i człowiek staje się nieświadomym niewolnikiem.


Update: Z danych niemieckich wynika, że w Niemczech było 177.850 ludzi zarażonych korona wirusem

z tego 159.900 zarażonych wyzdrowiało bez szczepionki. Dokładnie 89,91% zarażonych.

Po co w takim razie potrzebna jest szczepionka?
Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości