23 obserwujących
217 notek
130k odsłon
458 odsłon

Dlaczego pandemia testów a nie covid-19.

Wykop Skomentuj7

Jak kreuje się zagrożenie wirusowe zwiększając lub zmniejszając liczby testów, widać na poniższych przekładach. Przykład Polski jest dobrym przykładem niskiej wiarygodności, ponieważ liczby przeprowadzanych testów między poszczególnymi dniami są bardzo niestabilne, wahają się w granicach kilku tysięcy między jednym dniem a drugim, a nie powinny przekraczać 10%. Z takich danych nie sposób obliczyć wiarygodną liczbę R reprodukcji wirusa. Na podstawie dzisiejszego (03.07) dnia można tylko stwierdzić, że pomimo kilkutysięcznej różnicy w testach, między dniem dzisiejszym i wczorajszym liczba nowych infekcji jest znacznie mniejsza. Kiedy liczba R = 1 wtedy zaczyna się proces groźnego rozprzestrzeniania wirusa i należy koniecznie podjąć działania prewencyjne.


image

Jeśli chodzi o następny kraj Chorwacja, to zauważalny jest znaczny wzrost infekcji. Natomiast liczba R reprodukcji wirusa jest niepoważna, ponieważ liczba testów jest o jedną czwartą mniejsza jak 02.07.2020

Na podstawie takich wyników nie można stwierdzić czy fala infekcji nabiera wartości zagrożenia dla społeczeństwa. Jeśli współczynnik R jest mniejszy od jedności wtedy sytuacja jest w miarę stabilna i niegroźna.

W przypadku Chorwacji widzimy, że pomimo wzrostu procentowego infekcji, zagrożenie spada do R=0,54 co nie odpowiada prawdzie. Ten błąd jest spowodowany skrajnie różną liczbą przeprowadzanych testów między obliczanymi dniami.

Co widać jeszcze w Chorwacji?

Widać niepokojący wzrost procentowy liczby nowych infekcji. I tu należałoby dokładnie przyjrzeć się, z czym mamy do czynienia. Jest to faktyczny wzrost, lub wzrost spowodowany odpowiednimi PCR testami reagującymi na inne RNA jak covid-19. Takie testy są niestety jeszcze do dyspozycji i były stosowane niedawno w niemieckiej fabryce mięsa firmy Tönnies i wykreowały tam ognisko covid-19.

Kroatien = Chorwacja

image

Przypadek Austrii pokazuje nam w miarę stabilne liczby, ponieważ liczby testów między poszczególnymi dniami nie przekraczają 10% . Od samego początku, od marca, cały czas mieliśmy do czynienie ze zjawiskiem ciągłego indukowania STRACHU i obaw społeczeństwa i do tego celu były używane nie naukowe metody pomiarów występowania wirusa. Wystarczyło tylko każdego dnia badać odpowiednią liczbę ludzi, aby uzyskać oczekiwane wyniki podtrzymujące strach społeczny. Pomijam tu aspekt fatalnej niedokładności PCR testów, które również dodatkowo przyczyniały się do fałszowania wyników.  

Właśnie z tego powodu używa się pojęcie „ pandemia testów”.

image


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości