24 obserwujących
243 notki
139k odsłon
152 odsłony

Platońska własność ludzkiego umysłu - Korona Wirus

Wykop Skomentuj13

Wypracowanie demokracji przez człowieka jest osiągnięciem ludzkiego umysłu, jest to największe osiągnięcie cywilizacyjne człowieka.

Jeszcze w czasach antycznych ludzie zastanawiali się nad systemowym rozwiązaniem ludzkich problemów, które wywodzą się z prymitywnej części natury ludzkiej. Już w tych czasach Tacitus zauważył, że masy mają skłonność do działania emocjonalnego kosztem rozsądku. Dzisiaj widzimy to na przykładzie "apostołów" Korona Wirusa.

Platon, jako filozof moralności, zastanawiał się, dla czego ludzie tak często czynią wbrew swoim poglądom.

Na te pytanie Platon znalazł odpowiedź, która brzmiała, że dlatego tak czynimy, ponieważ człowieka sfera umysłowa składa się z różnych komponentów, które niejednokrotnie stoją ze sobą w sprzeczności. Platon rozróżniał umysł rozsądku, umysł działania afektywnego, do którego strach należy i umysł czynu, działania, do którego należy dążenie do władzy. Polityczni przywódcy zawsze dążyli do umocnienia swojej władzy i w tym procesie prędzej czy później zatracali kontakt z rzeczywistością, w której znajdowało się społeczeństwo. To jest ponad czasowa własność natury człowieka, z którą należy się odpowiednio obchodzić, aby ona nie kreowała konfliktów między władzą a społeczeństwem. Dlatego społeczeństwo musi na to patrzyć, w jaki sposób obchodzi się z naturalną własnością ludzkiego umysłu. Jeśli społeczeństwo nie robi, nie kontroluje swoich polityków, to prowadzi to do patologicznego rozwoju społeczeństwa i władzy, które jest traktowane przez rządzących jak poddanych czy quasi ukryctych niewolników.

Oligarchia zawsze walczyła z demokracją i zawsze dążyła do zabezpieczenia swojej władzy przez represje społeczne. Problem jest w tym, że represje pociągają za sobą koszty i za duże ryzyko jest obecnie stosować represje w stosunku do ludu, który można pobudzić represjami do rewolucyjnych działań przeciwko oligarchii. Skutkiem czego może dojść do utraty kontroli oligarchii nad społeczeństwem.

---------------

To, co nas od zwierząt odróżnia, to fakt, że człowiek o wyższym kognitywnym poziomie rozwoju jest quasi w większym stopniu uwolniony od działania instynktownego. To znaczy nasze socjalne życie nie jest kierowane jak u mrówek czy pszczół, przy pomocy feromonów, ale organizacja naszego życia jest efektem naszego umysłu, który szuka optymalne sposoby organizowania społeczeństwa, które zgodne są z człowieka naturą.

Umysł człowieka posiada własności z skończonej liczby elementów, stworzyć prawie nieskończoną liczbę różnych rozwiązań, co nazywa się kreatywnością ludzkiego umysłu.

Jednak przeciwwagą do tych pozytywnych własności umysłu człowieka jest fakt, że człowiek nie posiada naturalnych mechanizmów ograniczających jego przemoc w stosunku do innych i człowiek kierujący się tym instynktem może dążyć nawet do samolikwidacji, jeśli ta część negatywna instynktu nie jest pod kontrolą.

Zatem człowiek posiada nie tylko niezdolną do nasycenia rządzę władzy, która jest niebezpieczna, jeśli nie jest pod ścisłą kontrolą, ale również nieograniczoną gotowość do przemocy.

To czyni człowieka przy władzy niebezpiecznym, jeśli ta władza nie jest pod kontrolą konsensusu społecznego. Demokracja jest jedynym systemem, który jest w stanie zbudować takie mechanizmy i ich kontrolę, ponieważ tylko demokracja jest w stanie ograniczyć władzę oligarchów i realizować sferę dążenia każdego człowieka do autonomii i wolności.

Dzisiaj w dobie oszustwa korona wirusa, które są niczym innym jak ukrytymi represjami oligarchii walczącej ze społeczeństwem o swoje status quo, widzimy dobitnie, że ograniczenia wolności obywateli ma zadanie nie troski o zdrowie społeczne, ale troski o wolę oligarchii, która de facto zarządza społeczeństwem przez polityków.

Jasne jest coraz bardziej i dla coraz większej liczby ludności, że PCR testy są narzędziem politycznym do realizowania przebudowy społeczno-gospodarczej zgodnie z wolą światowej oligarchii, która boi się utracić władzę. Są to ludzie niebezpieczni i gotowi na wszystko, co zapewni im władzę. To jest ta własność ludzkiego umysłu, o której wyżej napisałem. Od kwietnia mówi się ciągle o tym, że zakażenia rosną i nadchodzi druga fala. Tych drugich fal dokładnie było już dziewięć. Przyszło lato, które właśnie mija, a drugiej fali jak niebyło tak nie ma. Wprowadza się coraz to idiotyczniejsze modyfikacje stwarzające fikcyjne zagrożenie i brnie się w coraz większe absurdy.

Tu mamy do czynienia z opcją zagrażającą pokojowi społecznemu, do której niewolno mieć zaufania.

Czy oni są w stanie np. w wodzie pitnej podać społeczeństwu jakiegoś wirusa, aby osiągnąć swój chory cel? Tego nikt nie wie. Świniom przed ubojem podaje się środki uspakajające, które lądują na talerzu. Jedno jest pewne, że kto obecnie śpi, obudzi się w totalitaryzmie. Należy zatem ludzi obudzić i zbudować taki system, który osiodła prymitywną rządzę władzy i dążenie wszystkimi środkami do utrzymania tej władzy.


W Obronie Demokracji

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale