40 obserwujących
675 notek
295k odsłon
  729   1

Mechanizm powstawania zakrzepicy po zaszczepieniu.

----------------------------------------------------------------------

Zakrzepica, zawały serca i zatory mózgowe są możliwe po wszystkich szczepionkach na Koronawirusy.

Przy naturalnej infekcji Spike Proteina (kolce) nie dostają się do krwi, jeśli infekcja przebiega bez powikłań. Bariery immunologiczne w górnych drogach oddechowych zapobiegają temu przed wszystkimi łagodnymi infekcjami dróg oddechowych, nie tylko w przypadku koronawirusów.

Jednak wstrzykując „szczepionkę” inżynierii genetycznej w mięśnie górnej części ramienia, tak się nie dzieje.

W naturalny sposób zakażenie następuje w trakcie oddechowym, gdzie wirusy dostają się na błonę śluzową i mają kilka barier do pokonania, zanim dostaną się do komórki. W naturalny sposób rzadko kiedy wirusy dostają się do krwi i tym samym nie spowodują zakrzepicy.

Jednak przy „szczepionce” dostają się one bezpośrednio do układu krwionośnego i stwarzają problemy. Pomijając już fakt, że największa odporność na wirusy nie powstaje tam gdzie powinna, w układzie oddechowym, ale w okolicy „szczepienia”. A więc znów natura tu dominuje swoimi pomysłami i niesposób ją poprawić.

Istnieją zatem trzy możliwe zagrożenia związane ze szczepieniami, które mogą mieć podobne poważne konsekwencje.

1. Po wstrzyknięciu domięśniowym należy się spodziewać, że szczepionki oparte na genach dostaną się do krwiobiegu i rozprzestrzenią po całym organizmie.

W takich przypadkach należy się wtedy spodziewać, że szczepionki będą rozprowadzane w krwiobiegu i wchłaniane przez komórki śródbłonka. Są to komórki wyściełające ściany naczyń krwionośnych. Można przypuszczać, że taki wychwyt w komórkach śródbłonka występuje szczególnie w miejscach o powolnym przepływie krwi, czyli w małych naczyniach i naczyniach włosowatych.

Kiedy tak się stanie, informacja genetyczna szczepionek (np. mRNA) spowoduje, że te komórki śródbłonka będą wytwarzać części Spike Proteiny i prezentować je na swoich powierzchniach przepływającym komórkom krwi.

Wiele zdrowych ludzi ma limfocyty CD8, które patrolują krew i rozpoznają takie peptydy z kolcami Spike Proteiny, które można przypisać wcześniejszemu zakażeniu COVID, ale także reakcjom krzyżowym z innymi typami koronawirusami.

Musimy założyć, że te limfocyty CD8 w kontakcie z Spike-Proteiną rozpoczynają atak na odpowiednie komórki. Może to uszkodzić ścianę naczyń krwionośnych w niezliczonych miejscach w organizmie, a następnie wywołać krzepnięcie krwi poprzez aktywację płytek krwi (trombocytów). Dzieje się tak, gdy szczepionka sama dostanie się do krwi.

Dwa dalsze zagrożenia pojawiają się, jeśli to nie szczepionka i jej informacja genetyczna, ale Spike-Proteine lub ich części, które są indukowane przez nasz organizm wytwarzane w naszych komórkach są uwalniane do krwi.

2. Kiedy taka Spike-Proteina SARS-CoV-2, które są genetycznie modyfikowane w naszych komórkach, dostają się do krwi, łączą się bezpośrednio z receptorami ACE2 płytek krwi, co również prowadzi do zakrzepów krwi i zakrzepicy. Zaobserwowano to również w przypadku całych koronawirusów, które w rzadkich przypadkach dostają się do krwi. U osób zaszczepionych zaobserwowano również powstawanie Thrombozytopenien

3. Ponadto istnieje zdolność Spike-Proteiny SARS-CoV-2 do bardzo silnego inicjowania fuzji komórkowych. Powstałe olbrzymie komórki mogą również prowadzić do niedrożności naczyń, reakcji zapalnych i mikro-zakrzepów.

Uzupełnienie:

image

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale