41 obserwujących
724 notki
306k odsłon
  126   3

Za wszystko będzie obwiniony Covid-19.

-----------------------------------------------

Załamanie się systemu finansowego było prognozowane od dawna, a ostatnie na rok 2020.

Wprawdzie od dawna było oczekiwane te załamanie niewydolnego, złodziejskiego systemu finansowego, jednak oligarcha chciała to tak przeprowadzić, aby społeczeństwo nie identyfikowało prawdziwych sprawcy tego załamania.

Do tej pory prawie każdego tygodnia EZB drukuje niesamowite ilości pieniądza.

Od początku covid kryzysu EZB wydrukował 8,2 biliona euro, która suma jest pieniądzem bez pokrycia.

Pieniędzmi tymi były ratowane przedsiębiorstwa od plajty, jak również były finansowane wszelkie pomoce socjalne i wyrównania dochodów społeczeństwa z powodu Lockdownu.

Za tym świeżo wydrukowanym pustym pieniądzom nie stoi nic ekwiwalentnego na rynku.

W tym czasie, gdy produkcja dóbr konsumpcyjnych zmalała, na rynek trafiają pieniądze bez pokrycia, co musi prowadzić do wzrostu cen towarów, a co za tym idzie do inflacji. Już widać na zachodzie deficyt wielu towarów i wznowienie produkcji ich nie jest już łatwe, ponieważ sieć dostawców i synchronizacja sieci zaopatrzenia jest mocno zakłócona.

Na całym świecie 40% firm zaopatrujących branżę samochodowe jest zamknięta lub pracuje na skróconym czasie pracy. Mało jest produkowane, ponieważ są braki w zaopatrzeniu w części szczególnie elektroniki. Firmy dostają dotacje rządowe ze świeżo wydrukowanych pieniędzy.

Mamy zatem do czynienia z dużym wzrostem pieniędzy na rynku, równocześnie ze znacznym spadkiem produkcji. Pieniądze te niestety nie sposób na rynku zamienić na towary, ponieważ niema tyle towarów. Kiedy te roszczenia od świeżo wydrukowanych pieniędzy ruszą, wtedy może dojść do hiperinflacji.

Firmy mają coraz większy problem z kalkulacją wyprodukowanych dóbr konsumpcyjnych, ponieważ ceny półproduktów czy surowców są zmienne. Dlatego firmy kupują surowce na zapas (chomikują) co również destabilizuje rynek.

Ceny transportu wzrosły, ponieważ cena kontenera z towarem z Chin do Europy wzrosła przez rok czasu piętnastokrotnie, co musi mieć wpływ na ceny produktów. Ceny samochodów wzrosły i czas oczekiwania na nowy samochód znacznie się wydłużył. (6 -18) miesięcy.

A więc kiedy zacznie się ta większa inflacja od razu dojdzie do znacznego zahamowania procesu wymiany pieniądza na dobra konsumpcyjne, co pogorszy dalej sytuację gospodarczą, która quasi zniknie powoli w czarnej dziurze spekulacji.

I wtedy pojawi się sposób zahamowania tego procesu i wprowadzenia względnego porządku jest wprowadzenie pieniądza cyfrowego, co doprowadzi do totalnej kontroli wszystkich transakcji finansowych jak również totalnej kontroli obywateli. Wtedy system demokratyczny przejdzie do historii.

I o to tu chodzi w tej całej fikcyjnej pandemii, aby stworzyć takie warunki kontroli i dyscyplinowania społeczeństwa, w których można przeprowadzić kontrolowane załamanie się systemu finansowego i gospodarczego z korzyścią dla oligarchii. A więc dalej po kryzysie będą rozdawać karty te same siły, które doprowadziły do tego kryzysu. To jest faktyczny cel tej pseudo pandemii, przeprowadzić reformę systemu finansowego, skutkiem której pieniądz gotówkowy zniknie.

Likwidacja pieniądza gotówkowego nie rozwiąże jednak problemu zaopatrzenia społeczeństwa w produkty na dłuższy czas jak 3-4 miesiące.

W tym czasie nowy system ze starymi zarządcami umocni się.

Podczas Lockdownów wysłano ludzi do domów, którzy otrzymywali puste pieniądze. W tym czasie próbowano funkcjonowanie tzw. system gruntownego, bezwarunkowego zaopatrzenia społeczeństwa w pieniądze na życie. Płacono ludziom za siedzenie w domu i nie doprowadziło to do załamania się systemu. Jest to naturalnie fikcja sponsorowana dodrukiem pustego pieniądza, a taki pieniądz siłą rzeczy musi pochłonąć inflacja. Złudzeniem jest zatem, że bezwarunkowe zaopatrzenie społeczeństwa w pieniądze jest jakimkolwiek rozwiązaniem. To jest zasadzka.

Skutkiem tego rozwoju klasa średnia zniknie, hiperinflacja będzie zżerała nasze oszczędności, zakaz posiadania złota jest raczej mało prawdopodobny, ale nadchodzi likwidacja pieniądza gotówkowego, co pozbawi nas wolność i swobodę dysponowania zasobem własnego kapitału.

Kto żył w PRL-u ten wie doskonale, co to oznacza.

Nieważne czy wirusy są z laboru czy z natury. Jedno z pewnością można powiedzieć, że mamy do czynienia z wielkim zorganizowanym wirusowym oszustwem, zbrodnią, która jeszcze pochłonie wiele ofiar. I to wszystko tylko dla tego, aby odpowiedzialna oligarchia za ten kryzys dalej pasożytowała na społeczeństwach.


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale