24 obserwujących
245 notek
140k odsłon
355 odsłon

Indukowany Rasizm

Wykop Skomentuj11

Żaden człowiek nie rodzi się, jako rasista, staje się nim z czasem. Co takiego przyczynia się do tego, że ludzie skłaniają się w kierunku rasizmu?

Jak wynika z badań psychologów, o czym wspomina w swoich wykładach profesor psychologii Rainer Mausferd , w przeciętnym społeczeństwie zjawisko rasizmu występuje w granicach 5%, to jest tzw. quasi stan normalny spowodowany np. wieloma zawodami w życiu.

Jednak, kiedy zjawisko rasizmu zacznie występować częściej i dojdzie do 20%, należy sobie zadać poważne pytanie, co przyczyniło się do tego wzrostu zjawiska rasizmu. Taki wzrost rasizmu jest już rasizmem indukowanym systemowo.

Według psychologów za obecny zrost rasizmu odpowiedzialny jest proces spustoszenia przestrzeni politycznej i wkroczenia w tą przestrzeń  ideologii neoliberalnej.

Mniej więcej o tym procesie pisałem już szczegółowiej w poniższym temacie.

https://www.salon24.pl/u/emigranta/845128,przemyslenia-o-globalizacji-ukrytym-niewolnictwie-i-neoliberalynch-skutkach-rozwoju-spolecznego

Zdaniem psychologów, za rozwój osobowości rasistowskiej odpowiedzialne są między innymi procesy ponizania człowieka i obawy utracenia podłoża egzystencji gospodarczej. W literaturze fachowej, jako przekład podaje się nawet poniżanie kolektywne mieszkańców DDR przez Niemcy zachodnie, które uważają się jakościowo za lepszego.

Dlatego w byłym DDR należy się liczyć z większym rasizmem jak Niemczech zachodnich. Co wynika również ze statystyk, że zjawisko rasizmu występuje dwukrotnie częściej w byłym DDR.

Następnym zjawiskiem, z jakim mamy do czynienia, a które indukuje rasizm jest quasi polityczna odgórnie kierowana egzekucja kulturowa nad społeczeństwem, której zadaniem jest zniszczenie struktur, które społeczeństwa wypracowywały sobie przez setki lat. Zakładając, że tak jest, to mamy do czynienia albo z rządzącymi psychopatami albo z satanistami, którzy odwracają rzeczywistość.

W Polsce również mamy do czynienia z indukowanym rasizmem, poprzez wieloletnie upokarzanie Polski na arenie międzynarodowej. Ta forma upokarzania jest szczególna, ponieważ w tym procesie biorą udział środowiska żyjące również w Polsce. Szczególny udział w tym procesie mają środowiska żydowskie, które są szczególnie agresywne w procesie indukowania rasizmu. Tu mam na myśli również procesy upokarzania Polaków np. przez Michnika we Włoskiej prasie i B. Geremka we francuskiej prasie. Do tego dodałbym jeszcze przyjaciela Michnika Tomasza Grossa, którego twórczość przesycona była jadem antypolskim i pozbawiona jest jakiegokolwiek warsztatu naukowego.

Następnie na procesy indukowania rasizmu wpływa również sposób traktowania emigrantów. Traktowania w szczególny sposób, który jest czymś nowym. Mówię to z doświadczenia, jako emigrant z prawie czterdziestoletnim doświadczeniem. I tak np. jak w Niemczech, gdzie rodowici Niemcy są gorzej traktowani jak emigranci. Nie dość, że dokonywane przestępstwa przez emigrantów są ulgowo traktowane, a nawet oficjalnie niejednokrotnie nawet ich zgłoszenia nie są urzędowo przyjmowane. Pomimo że mamy przypadki brutalnych przestępstw, które quasi stają się powoli normalnym zjawiskiem. To do tego jeszcze emigrant jest zaopatrywany przez Państwo takimi środkami finansowymi podatnika, które to środki niejednokrotnie nie posiadają ludzie pracujący w Niemczech na całym etacie. Te elementy również przyczyniają się dodatkowo do indukowania rasizmu.

Pytanie jest takie, czy czasami nie mamy tu do czynienia z celowymi działaniami systemowymi prowadzącymi do wskrzeszenia niepokojów społecznych?

Przecież takie celowe, odgórne działania zmam już z historii.

Poza tym George Friedman w swojej książce szkicował obraz Europy i kierunek jej rozwoju, już z początku tego stulecia. Tak opisywał Friedman rozwój w Europie, jakby ten rozwój był częścią globalnego planu inspirowanego i zarządzanego odgórnie.

Jeśli tak jest faktycznie, to mamy do czynienia ze zjawiskiem rasizmu indukowanego w celach wskrzeszenia niepokojów społecznych, które trzeba będzie zwalczać. A więc rasizm ma być quasi pretekstem, sytemowym narzędziem do instalowania NWO.

Do wprowadzenia inwigilacji i kontroli społeczeństwa przy pomocy techniki 5G, przy pomocy likwidacji pieniądza gotówkowego itd.

Obecnie w Davos Merkel zapowiedziała przyspieszenie procesu Globalizacji i domaga się centralizacji władzy w EU. Jak również mówiła o rozprawieniu się z siłami narodowymi. Nawet jeśli do tego celu przeciwatawienia się siłą narodowym trzeba będzie użycia siły.

Cytat: ( My mamy narodowe siły, i my musimy przeciwstawić się temu, ale być może jaśniej i mocniej zrobi to porządek walki z tymi siłami )

"Wir haben nationalistische Kräfte, und wir müssen dagegen antreten, aber vielleicht macht das die Schlachtordnung auch klarer und stärker".

Co to oznacza na przyszłość?

W przyszłości należy się liczyć z dalszymi działaniami sytemowymi idącymi w  kierunku indukowania rasizmu, co w konsekwencji musi prowadzić do neurotycznych zachowań społeczeństwa i niepokojów społecznych.

Do tego nie wolno dopuścić.

Czy można ten proces zatrzymać i odwrócić?

Myślę, że tak, jeśli świadomość społeczeństwa będzie na takim poziomie, w którym ludzie zorientują się w potrzebie zastosowania działania radykalnej demokracji.

Konkludując, „rasizm” czy „mowa nienawiści” są to zwykłe narzędzie systemowe do manipulowania nastrojami społecznymi w ściśle określonym kierunku.

Nikt nie rodzi się rasistą ani człowiekiem nienawidzącym innych ludzi.

Dlatego należałoby sobie postawić pytanie, czy ten systemowo indukowany rasizm jest celowo wymuszanym zjawiskiem, mającym za zadanie infekowanie społeczeństwa zjawiskiem szerzącej się nienawiści społecznej różnych grup społecznych do siebie, co w efekcie końcowym musi prowadzić do destrukcji w społeczeństwie? Czemu to ma służyć? Rozkładowi kulturowo cywilizacyjnej substancji społecznej co w konsekwencji ma doprowadzić do NWO.Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo