24 obserwujących
245 notek
140k odsłon
262 odsłony

Indoktrynacja zamiast informacja.

Wykop Skomentuj4

W ostatnich dziesięcioleciach w społeczeństwach zachodnich zauważamy postępujący proces erozji systemu demokratycznego.

Demokracja zostawała sukcesywnie przez iluzję demokracji podmieniona.

Wolna przestrzeń do debaty publicznej, która jest quasi motorem demokracji, została pozbawiona informacji i w zamian za nią, przestrzeń ta została wypełniona opiniami i narzuconymi elementami menażowania oburzeniem społeczenym. To ideologia ustala, czym społeczeństwo ma się oburzać a co uważać za pozytywny jego rozwój.

W taki prosty i stary sposób ideologia, która jak wiadomo niszczy wiedzę, dokonuje się manipulacji nad świadomością społeczną.

Takim klasycznym przypadkiem obecnie na fali, jest identyfikowanie elementów niepasujących do obecnej ideologii narzucanej przez EU, pod określeniem „mowy nienawiści”.

W tym procesie indoktrynacji mają nie małe znaczenie warstwy ludzi wykształconych, które w szczególny sposób są podatne na wchłanianie ideologii indoktrynującej i z powodu na represyjne obawy, przeważająca część tego środowiska przechodzi w modus neutralizacji i jest pasywna.

Te zjawisko jest typowym mentalnym dopasowaniem tego środowiska do istniejącego zapotrzebowania ideologicznego rządzącego systemu i występowało one również za czasów rodzenia się faszyzmu w Niemczech.

Środowiska te w tym czasie cechowały się milczącą tolerancją na rodzące się patologie społeczne, co było faktorem stabilizującym rządzącą ideologię . W taki sposób społeczeństwo utraciło punkt orientacyjny do własnego pozytywnego rozwoju.

Dzisiaj środowiska intelektualne, tak samo jak wcześniej, również są przez system dalece zneutralizowane i zmuszone do prostytucji ideologicznej pozbawionej elementów wiedzy. Środowiska te są, przy pomocy strachu przed konsekwencjami wynikającymi z racjonalnego przeciwstawienia się obecnemu błędnemu rozwojowi społecznemu, dalece zneutralizowane i nie są w stanie odgrywać roli kształtującej pozytywnie społeczeństwo.

Tylko nieliczne jednostki nastawiają swoją głowę, którą systemowa gilotyna mediów głównego nurtu od razu obcina głowę i wrzuca ją do kosza teorii spiskowych. Takie działanie tej gilotyny jest dla tego możliwe, ponieważ chłystki intelektualne latają po tym świecie z wtulonym ogonem.Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo