24 obserwujących
245 notek
140k odsłon
1147 odsłon

Wojna z Pieniądzem Gotówkowym w Następnej Fazie.

Kronen Zeitung Strona 14.
Kronen Zeitung Strona 14.
Wykop Skomentuj19

Arogancja Międzynarodowego Funduszu Walutowego MFW przekroczyła wszystkie granice.

Jak podaje Kronen Zeitung w dzisiejszym wiedeńskim wydaniu, MFW ma zamiar zmusić rządy do wprowadzenia podatku od płacenia gotówką. Oznaczy to, że w sklepach mają znaleźć się podwójne ceny na ten sam towar. Cena dla klientów płacących kartą i cena dla klientów płacących gotówką, którzy to klienci mają płacić za ten sam towar znacznie więcej od klientów płacących kartą.

Ponieważ wzrasta zapotrzebowanie społeczeństwa na pieniądze gotówkowe, co zostało wymuszone brakiem zaufania ludzi do banków, MFW swoim działaniem chce odwrócić ten trend.

W ten sposób MFW chce wymusić to, żeby społeczeństwo nie trzymało pieniędzy w domach, ale na książeczkach czy swoich kontach.

Jest to agresywne i aroganckie zachowanie się MFW, który zamierza przeprowadzić likwidację pieniądza gotówkowego. Społeczeństwo w obawie przed narzuceniem negatywnego oprocentowania na swoje oszczędności, zabezpiecza się trzymaniem pieniędzy w domu.

De facto pieniądz gotówkowy według prawa jest jedynym środkiem płatniczym,  którego chcą nas pozbawić prywatne podmioty w formach instytutów finansowych. Kto z tymi pieniędzmi co zrobi, czy da do MasterCard czy gdzie indziej, to nikomu nic do tego. Prywatne instytuty takie jak Visa czy MasterCard dążą do likwidacji pieniądza gotówkowego i są wspierane w tych działaniach przez MFW. Również ta lichwiarska organizacja MFW domaga się również dużego oprocentowania na oszczędności, co ma zmusić ludzi do wydania własnych zaoszczędzonych rezerw pieniężnych i reanimować tymi pieniędzmi trupa, którym jest obecny system finansowy.

Jest to nic innego jak zamach na nasze podstawowe fundamenty demokratyczne i przypomina coraz bardziej rok 1913. Z naszych osiągnięć gospodarczych przechowanych w formie pieniędzy, nieważne czy trzymanych w domu czy gdzie indziej, możemy być w każdej chwili okradzeni. Ponieważ nic nie ginie w naturze, to znów dojdzie do kradzieży w biały dzień naszych osiągnięć gospodarczych, które po prostu zmienią właściciela.


Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka