24 obserwujących
245 notek
140k odsłon
418 odsłon

Gdańska zabawa w demokrację.

Wykop Skomentuj14

Z sondy ulicznej przeprowadzonej przez Media Narodowe wśród gdańszczan, jeśli ta sonda była przeprowadzona obiektywnie, jednoznacznie wynika, kto będzie głosował na pana Brauna a kto na panią Dulkiewicz. 

https://www.youtube.com/watch?v=hmjqeUmb-4k

Z argumentacji przechodniów wynika, że na Brauna będą głosować ludzie posiadający polityczną kompetencje a na Dulkiewicz ludzie kierujący się innymi kryteriami bardzo przyziemnym, którzy mają umysł sformatowany przez media głównego nurtu. Najtrafniej polityczną kompetencję społeczeństwa zdefiniował filozof John Dewey.

Cytat 1: „ Polityczna kompetencja społeczeństwa jest atrybutem wolnej, otwartej dyskusji w zdrowej przestrzeni publicznej, w której mamy do czynienia z solidnie poinformowanym społeczeństwie, a nie ze społeczeństwem medialnie zmanipulowanym."

Cytat 2: „Polityczna kompetencja jest kolektywnym atrybutem. Jednak tak długo jak przed społeczeństwem są tajemnice, propagowane są fałszywe interpretacje i nie całe prawdy, jak również w stosunku do społeczeństwa jest ignorancja i przesądy. Tak długo nie może być mowy o inteligencji i kompetencji politycznej społeczeństwa.”

Reasumując, pani Dulkiewicz posiada wyborców nieposiadających solidnej wiedzy o rzeczywistości. Po prostu ciemnota nieposiadająca politycznej kompetencji społecznej. To jest największa bolączka społeczeństwa polskiego, które celowo jest trzymane medialnie na niskim stanie wiedzy o rzeczywistości, ponieważ takim społeczeństwem łatwo można dowolnie manipulować. Pani Dulkiewicz nie jest zwolennikiem wolnej otwartej dyskusji w zdrowej przestrzeni publicznej, co jest nie dopuszczalnym skandalem w systemie demokratycznym.

Gdyby kryterium udziału w wyborach było najważniejsze założenie systemu demokratycznego, bez którego demokracja nie może istnieć, tzn. polityczna kompetencja społeczeństwa. Wtedy wynik wyborów byłby przesądzony.

Wybory w Gdańsku dadzą nam dobry wgląd w stan świadomości gdańszczan. Wybory te również będą dobrą prognozą na przeszłość w Polsce. Braun, moim zdaniem, jest quasi szansą dla Polski i gdańszczan. Oby ta szansa nie była zmarnowana.


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka