21 obserwujących
927 notek
1295k odsłon
  144   0

PKN ORLEN i ANWIL docenieni jako pracodawcy

Statuetka Top Employers Polska 2021.
Statuetka Top Employers Polska 2021.

PKN ORLEN zdobył tytuł najlepszego pracodawcy w prestiżowym rankingu Top Employers Polska. Wśród najlepszych jest też ANWIL z Grupy ORLEN.

Uzyskanie certyfikatu TOP Employer poprzedza niezależny audyt, który dla wszystkich firm na całym świecie prowadzony jest według jednej metodologii badania. Składa się na niego wnikliwa ocena ponad 400 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Badanie obejmuje całokształt działań HR, od procesu rekrutacji i zatrudnienia począwszy, przez sposób traktowania pracowników i dbałość o ich komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, czy stwarzanie możliwości rozwoju, awansu, po sposób wynagradzania i zapewnianie dodatkowych świadczeń socjalnych.

- Przyznanie PKN ORLEN tytułu najlepszego pracodawcy w Polsce to olbrzymie wyróżnienie, powód do dumy, a jednocześnie mobilizacja. Uczestnicząc w certyfikacji możemy zaobserwować, jak wysoko z każdym kolejnym rokiem zostaje podniesiona poprzeczka. Zarówno zakres audytowanych rozwiązań ulega zmianie, jak również firmy wdrażają coraz bardziej innowacyjne działania. Wymaga to od nas wielu starań i ciągłego podnoszenia jakości naszej oferty. W ten sposób tworzymy atrakcyjne środowisko pracy wzmacniające i rozwijające naszych pracowników - powiedziała Wioletta Kandziak, dyrektor wykonawcza ds. kadr w PKN ORLEN.

Koncern jest w gronie najlepszych pracodawców w tym rankingu od dziesięciu lat. - Szczególnie ważne jest dla nas, że w przeprowadzonym badaniu oceniono działania w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi pod kątem ich transparentności, ale także wymiaru etycznego – powiedziała dyrektor Kandziak.

W gronie najlepszych pracodawców w kraju już drugi rok z rzędu znalazł się również ANWIL - przedsiębiorstwo chemiczne z Włocławka, należące do Grupy ORLEN. – ANWIL jest pracodawcą odpowiedzialnym, a troska o zapewnienie najlepszego środowiska pracy i atrakcyjnej oferty socjalnej jest jednym z naszych priorytetów. Przykładamy też szczególną wagę do wspierania pracowników w ich rozwoju zawodowym i budowaniu dodatkowych kompetencji. Są to standardowe praktyki stosowane w naszej polityce kadrowej. Bo ludzie – nasi pracownicy – są największą wartością firmy – mówi Agnieszka Żyro, prezes ANWIL-u.

Średnioroczne zatrudnienie w Grupie ORLEN w 2019 r. wyniosło 21 826 osób, z tego w PKN ORLEN 5447, a w ANWIL-u 1364. Grupa prowadzi działalność w kilku krajach: Polsce, Niemczech, Czechach, na Litwie i w Kanadzie. Większość pracowników to mężczyźni  - 73%, kobiety - 27%.–  Pomimo trudnego roku, którego wszyscy doświadczyliśmy, a który wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, PKN ORLEN oraz ANWIL udowodniły, że stawia pracowników swojej organizacji na pierwszym miejscu. Z dumą dzielimy się tegorocznymi wyróżnieniami i gratulujemy wszystkim organizacjom, które uzyskały certyfikaty w swoich krajach – powiedział prezes Instytutu Top Employers David Plink.

Top Employers Institute powstał 30 lat temu. Bada pracodawców na całym świecie pod kątem prowadzonej przez nich polityki personalnej. Tytuł Top Employer otrzymują tylko firmy, które pozytywnie przejdą szczegółowe badanie i proces weryfikacji. W 2021 roku Top Employers Institute przyznał ten tytuł prawie 1700 organizacjom w 120 krajach.

ja


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka