Polish Facts and Figures
"Tylko prawda jest ciekawa."
3 obserwujących
24 notki
4916 odsłon
  158   0

Polska Partia Niezaszczepionych (9) "Zasiłek intelektualny bezwzględnie potrzebny"

image

image

 Foto: zrzuty ekranu 

Kilka dni temu Jarosław Kaczyński na pytanie "Czy szczepienia będą obowiązkowe?" odpowiedział:

Odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności jednostki. Osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno innych narażać na pozbawienie zdrowia czy życia.

Państwo ma obowiązek uczynić WSZYSTKO (?), żeby doprowadzić do najwyższego stopnia zabezpieczenia przed zarazą, jaką jest COVID-19. Uważam, że nie można kierować się w tej sytuacji myśleniem o tym, aby nie narażać się jakiejś grupie wyborców. Trzeba kierować się dobrem ludzi.

Nasilają się nowe warianty koronawirusa. Musimy osiągnąć zbiorową odporność. TRZEBA PODJĄĆ WSZYSTKIE MOŻLIWE PRZEDSIĘWZIĘCIA (?), zarówno zachęty do szczepień, jak i bardziej rygorystyczne kroki.

(?) "WSZYDTKO i WSZYSTKIE" możliwości, ... bez implementacji leczenia?

Krzysztof Bosak z Konfederacji, pytany o te słowa lidera PiS stwierdził, że „to jest demagogia”. / Źródło: wPolityce.pl


- No cóż, .... co prawda sam kiedyś pisałem, że "Kaczyński chodzi w butach Józefa Piłsudskiego", nie powinien on jednak tak do końca w to wierzyć, że jest Naczelnikiem Państwa. (:

Obawiam się, z całym szacunkiem do osoby, że tak jak w sprawie Izraela i roszczeń, gdzie rację miała jednak Konfederacja (dzięki czemu weszła do Sejmu), tak i w sprawie szczepień, Prezes Kaczyński zmieni, albo będzie musiał zmienić zdanie, ....

JEŚLI NIE CHCE, aby w nastepnych wyborach Konfederacja wygrała z jeszcze lepszym wynikiem.

Powodem, dla którego wydaje się, że Kaczyński zmieni albo będzie musiał zmienić zdanie, jest też fakt, że z wirusem nie da się walczyć metodami politycznymi, w czym Prezes jest naprawdę dobry.

Wirusa nie da się przegłosować, tak aby większość miała rację, na co wskazuje rozsądna moim zdaniem wypowiedź Krzysztofa Bosaka.

Konfederacja ze wszystkimi "swoimi Braunami, Winnickimi i Bosakami" ma rację, tak jak miała w przypadku zagrożenia wynikajacego z roszczeń żydowskich. Mylił się PiS.

Z wirusem grypo-Covidowym można wygrać implementując leczenie prewencyjne np. Amantadyną. Szczepienia być może pomagają, ale nie wszystkim, ... chocby z faktu że nie każdy chce , lub może być zaszczepiony.

Nieprzyjmowanie tego faktu do wiadomości jest zaniechaniem zagrażającym zdrowiu setek tysięcy obywateli. / Zaniechanie majace u swych podstaw "polityczną demagogię", w tym przypadku prezesa PiS.

Dziwi tylko że Prezes, w tak łatwy sposób, ulega politycznej indoktrynacji swoich własnych "towarzyszy broni", ... bo lekarzem przecież nie jest. : /


Acute respiratory distress syndrome - Wikipedia*

Doktor Ratkowska na nagraniu wyzej wspomniała o "przedłużonym Covidzie". Wydaje mi się, ze mówiła własnie o "zesple ostrej niewydolności oddechowej" spowodowanym między innymi infekcją Covidową / Czym to jest? ** 

ARDS zwykle występuje u osób, które są już w stanie krytycznym lub mają poważne obrażenia. Poważna duszność — główny objaw ARDS — zwykle rozwija się w ciągu kilku godzin do kilku dni po urazie lub infekcji.

(ciekawe / większość zmarłych na Covid miała tzw "choroby współistniejące")

Wiele osób z ARDS nie przeżywa. Ryzyko śmierci wzrasta wraz z wiekiem i ciężkością choroby. Spośród ludzi, którzy przeżyli ARDS, niektórzy całkowicie wyzdrowieją, podczas gdy inni doświadczają trwałego uszkodzenia płuc.

OBJAWY

Objawy przedmiotowe i podmiotowe ARDS mogą mieć różną intensywność, w zależności od przyczyny i ciężkości, a także obecności podstawowej choroby serca lub płuc. Zawierają:

- Poważna duszność

- Trudny i niezwykle szybki oddech

- Niskie ciśnienie krwi

- Zamieszanie i skrajne zmęczenie

POWODY POWSTANIA

Mechaniczną przyczyną ARDS jest wyciek płynu z najmniejszych naczyń krwionośnych w płucach do maleńkich worków powietrznych, w których krew jest natleniana. Zwykle membrana ochronna utrzymuje ten płyn w naczyniach. Jednak ciężka choroba, lub uraz, może spowodować uszkodzenie błony, co prowadzi do wycieku płynu z ARDS.

Podstawowe przyczyny ARDS obejmują:

- Posocznica. Najczęstszą przyczyną ARDS jest posocznica, poważna i rozległa infekcja krwioobiegu.

- Wdychanie substancji szkodliwych. Wdychanie wysokich stężeń dymu lub oparów chemicznych może powodować ARDS, podobnie jak wdychanie (aspirowanie) wymiocin.

- Ciężkie zapalenie płuc. Ciężkie przypadki zapalenia płuc zwykle dotyczą wszystkich pięciu płatów płuc.

- Obrazenia głowy, klatki piersiowej, lub inne poważne obrażenia. Wypadki, takie jak upadki lub wypadki samochodowe, mogą bezpośrednio uszkodzić płuca lub część mózgu kontrolującą oddychanie.


- ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM 2019 (COVID-19). Osoby z ciężkim przypadkiem COVID-19 mogą rozwinąć ARDS.


KOMPLIKACE

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale