Impresje Ignoranta
Mądrość to nie wiedza, Proszę Pań i Panów! Znam głupich profesorów Jak i mądrych furmanów!
1 obserwujący
70 notek
14k odsłon
  694   1

Tesla vs Mirai

Obecnie, auta elektryczne to jedna wielka ulga podatkowa i inne bonusy dla właściciela, obniżone podatki przy zakupie pojazdu, niższe(lub zerowe) ceny energii elektrycznej do ładowania, ułatwienia w poruszaniu się czyli możliwość korzystania z bus pasów, możliwości wjazdu w miejsca zakazane dla aut spalinowych, czy jak w przypadku Norwegii zwolnienie z opłat za przejazdy wszechobecnymi tam tunelami! Pamiętajmy jednak, to tylko chwilowe zachęty, masowa przesiadka do elektryków spowoduje zniesienie wszelkich przywilejów!

Reasumując, jak wyglądają słabe mocne strony walczących o prymat rozwiązań aut z silnikiem elektrycznym?

  1. Zasięg - plus dla Toyoty.
  2. Szybkość ładowania - plus dla Toyoty.
  3. Dostępność źródeł energii - plus dla Tesli.
  4. Cena paliwa - plus dla Tesli - miejmy nadzieję chwilowa.
  5. Przyjazność dla środowiska naturalnego - plus dla Toyoty.

Wygrywa Toyota Mirai, hm to czemu światowi producenci aut wyraźnie preferują elektromobilność akumulatorową? Nie wiem, może liczą na niekończące się rządowe ulgi podatkowe, a może koszty pozyskania paliwa wodorowego nie dadzą się w ciągu najbliższch lat obniżyć? Nie wiada!

Co dzieje się w naszym kraju? Trend rozsądnie pozytywny, stawiający na inwestowanie w firmy produkujące wodór. Czołowym wytwórcą tego paliwa ma być obecny Lotos, jako instytucja doświadczona w temacie. Połączenie go z Orlenem dodatkowo wzmocni finansowanie programu. Kolejnym sensownym rozwiązaniem jest postawienie na elektryczność wodorową w komunikacji miejskiej. W niektórych miastach część autobusów już jeździ na wodór. Na bazie miejskich firm komunikacyjnych ma powstać sieć cepeenów wodorowych dostepnych dla wszystkich. Prawda, że sensowne? 

Hm, a tak naprawdę jak to się wszystko ułoży, pożyjemy zobaczymy! Ja w każdym razie mocno kibicuję "wodorakom"!

Poniżej mój link "w temacie", choć przyznać muszę, że na Bloggerze nie tylko ten jeden opublikowałem.

https://felikslangenfeld7.blogspot.com/2021/05/wodor.html?zx=dabf51ddcc3c838a

PS. Moja skromna sugestia, w temacie wodoru jak i wielu innych, warto współpracować z Japonią, bo to "wschodząca gwiazda Dalekiego Wschodu"Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka