8 obserwujących
449 notek
94k odsłony
176 odsłon

PiS + Razem. Neobolszewia atakuje

Wykop Skomentuj5

Sławomir Mentzen


Wczoraj późnym wieczorem głosami posłów PiS oraz Razem Sejm przyjął podwyżkę podatku akcyzowego. Po raz kolejny zadziałała koalicja programowa PiS-Razem. Ciągłe pisanie o tym, że PiS i Razem podobnie patrzą na gospodarkę może być już nużące, mało kto lubi czytać o oczywistościach. Dlatego dziś zwrócę uwagę na pewien wątek poboczny historii o akcyzie.

W trakcie ostatniej kampanii wyborczej Patryk Jaki bardzo energicznie popierał niektórych kandydatów Solidarnej Polski startujących z list PiS. Sporządził nawet dla nich "Deklarację Nowego Pokolenia". Młodzi kandydaci podpisywali się pod siedmioma punktami, z których piąty brzmiał: "Nigdy nie zagłosuję za podwyżką podatków". Aż siedmiu z nich zostało posłami. Są to:

Sebastian Kaleta z Warszawy, Jan Kanthak z Lublina, Janusz Kowalski z Opola, Jacek Ozdoba z Płocka, Piotr Sak z Tarnowa, Aleksandra Szczudło z Białegostoku i Mariusz Kałużny z Torunia.

Pierwszą okazję do sprawdzenia ile ich słowo jest warte, mieliśmy już wczoraj, podczas 1. posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Co zrobili sygnatariusze Deklaracji Nowego Pokolenia? Prawie w komplecie (jedynie Kałużny się wstrzymał) zagłosowali za podniesieniem podatku akcyzowego. Złamali słowo dane swoim wyborcom już podczas pierwszego posiedzenia Sejmu! Zapamiętajmy dobrze te nazwiska i to, ile warte jest słowo radcy prawnego i wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety oraz jego kolegów i koleżanki z ław sejmowych.

Ta ekipa zdała swój pierwszy egzamin. Ich kariera będzie się mogła teraz dalej rozwijać. Udowodnili, że niezależnie od swoich przekonań zagłosują zgodnie z otrzymanym rozdzielnikiem.

Każdy kto chce robić karierę w oparciu o PiS, musi mieć głębokie postanowienie akceptowania wszystkiego, co tylko na Nowogrodzkiej wymyślą. Jeżeli ktoś chce mieć własne zdanie, sumienie czy skrupuły, jeżeli nie jest gotów rzucić interesów Polski na pożarcie lwom, zepchnąć polskiej racji stanu w przepaść i utopić naszej przyszłości w wannie, musi się trzymać od PiS z daleka. Nie chodzi oczywiście o same mechaniczne głosowanie za wszystkim co z góry karzą. Trzeba jeszcze aktywnie bronić tych pomysłów, na zawołanie wspinać się na szczyty hipokryzji, zaprzeczać swoim własnym wypowiedziom sprzed miesiąca. Przykład idzie tu z samej góry. Przecież cała wielka trójka - Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki mówili wcześniej, że nie będą podnosić podatków. Jak oni mogą mieć za nic swoje własne słowa, to co dopiero szeregowy poseł?

A co w tym czasie robił autor tej ekspresowo podartej deklaracji? Patryk Jaki zamiast przywołać swoich ludzi do porządku i wymagać dotrzymania słowa, zajął się wrzucaniem do skrzynek pocztowych europosłów tłumaczenia taśm Sławomira Neumanna o Tczewie. Normalny człowiek stara się w świecie mówić dobrze o swoim kraju, odkrywać nieznane gdzie indziej piękne karty historii, opowiadać o wybitnych rodakach i ich osiągnięciach. Świetnym przykładem jest akcja Dobromira Sośnierza. Pamiętacie co Sośnierz przetłumaczył na angielski i powrzucał europosłom do skrzynek? Raporty Pileckiego z Auschwitz. Co przetłumaczył Jaki? Bluzgi Neumanna.

Ręce opadają.

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale