10 obserwujących
721 notek
130k odsłon
  18   0

pisowski socjalizm nie przejdzie

Renta zacofania w gospodarce została spektakularnie wykorzystana i dziś to polscy przedsiębiorcy - jak właściciel firmy Wielton, wykupują europejską konkurencję. (...)
Kiedy zatem zostanie dla dobra wspólnego wykorzystana renta zacofania samego państwa? Z każdym dniem pogrąża się ona w zacofaniu i w namnażających się urzędowo praktykowanych zabobonach, że przedsiębiorczość jest dla nieudaczników za karę, bo nie zostali urzędnikami.
Nie wystarczy być dziś w Polsce przyzwoitym przedsiębiorcą, aby wytrzymać zbliżające się podwyżki opodatkowania, które wbrew zapowiedziom będą tak bezbolesne, jak ekstrakcja zęba bez znieczulenia. W takiej sytuacji odruch wolności, który Iwan Pawłow zaliczał do najsilniejszych odruchów bezwarunkowych, może być tak nieprzewidywalny, że podobnie jak w 1980 roku, zaskoczy swoją siłą władzę. Na chwilę przed upadkiem przelecą jej przed oczami spoty promujące dotychczasowe osiągnięcia i niebywałe plany.
Trwały dobrobyt pochodzący z pracy, a nie z dotacji, jest sprzeczny z socjalizmem, a nawet z etatyzmem. Socjalizm to ideał bez wolności, a tylko ona praktykowana bez biurokracji, zapewniłaby nam dobrobyt.


https://www.linkedin.com/pulse/pa%25C5%2584stwowa-renta-zacofania-andrzej-sadowski?fbclid=IwAR25rCglSdXFc8z3Zql-CkSaulirTwJkDHDAAPfdhEkCRikQ0FDUsiVljnA

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale