Blog
takie tam
fgb
fgb
6 obserwujących 217 notek 48167 odsłon
fgb, 20 stycznia 2019 r.

Samoloty

784 26 0 A A A

W 2017 roku Polska po raz kolejny wstała z kolan. Zakupiliśmy trzy Boeingi 737 do wożenia VIP-ów za 2,5 mld złotych. Pierwszy z nich - Marszałek Józef Piłsudski przyleciał do Polski już w 2017 roku. Dwa pozostałe - Roman Dmowski i Ignacy Paderewski dostaniemy w 2020 roku.

Niestety nikt nie pomyślał o tym, że nasze wojsko nie dysponuje pilotami mającymi uprawnienia do sterowania Boeingami a z jakichś powodów cywilni piloci nie mogą latać dla MON. W rezultacie od 2017 roku nasz Boeing 737 Marszałek Józef Piłsudski nie wozi najważniejszych osób w państwie, tylko czeka aż wojskowi piloci ukończą szkolenia, co ma się stać już w 2020 roku.

Jest to z jednej strony bardzo śmieszne, z drugiej jednak trochę przerażające. Jeżeli MON potrafi kupić samoloty, nie mając do nich pilotów, to może mamy też czołgi do których nie ma amunicji? Jest to też ciekawa informacja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z przestępczością, są obecnie grabieni przez urzędy skarbowe. Wasze pieniądze poszły właśnie na te nielatające samoloty. Nie mogliście wydać tych 2,5 mld zł na rozwój swoich firm, bo rząd musiał kupić samoloty, do których nie miał pilotów. Pamiętajcie o tym, gdy jutro będziecie płacić swój podatek dochodowy za grudzień.

Opublikowano: 20.01.2019 19:21.
Autor: fgb
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W jakim to jest języku?
  • @DotCa  do piwa
  • wódka robi większe zmiany w mózgu, czytanie S24 tez. Należenie do POPiSu i wiele innych...

Tematy w dziale Społeczeństwo