5 obserwujących
280 notek
59k odsłon
796 odsłon

Samoloty

Wykop Skomentuj26

W 2017 roku Polska po raz kolejny wstała z kolan. Zakupiliśmy trzy Boeingi 737 do wożenia VIP-ów za 2,5 mld złotych. Pierwszy z nich - Marszałek Józef Piłsudski przyleciał do Polski już w 2017 roku. Dwa pozostałe - Roman Dmowski i Ignacy Paderewski dostaniemy w 2020 roku.

Niestety nikt nie pomyślał o tym, że nasze wojsko nie dysponuje pilotami mającymi uprawnienia do sterowania Boeingami a z jakichś powodów cywilni piloci nie mogą latać dla MON. W rezultacie od 2017 roku nasz Boeing 737 Marszałek Józef Piłsudski nie wozi najważniejszych osób w państwie, tylko czeka aż wojskowi piloci ukończą szkolenia, co ma się stać już w 2020 roku.

Jest to z jednej strony bardzo śmieszne, z drugiej jednak trochę przerażające. Jeżeli MON potrafi kupić samoloty, nie mając do nich pilotów, to może mamy też czołgi do których nie ma amunicji? Jest to też ciekawa informacja dla wszystkich przedsiębiorców, którzy w ramach uszczelniania systemu podatkowego i walki z przestępczością, są obecnie grabieni przez urzędy skarbowe. Wasze pieniądze poszły właśnie na te nielatające samoloty. Nie mogliście wydać tych 2,5 mld zł na rozwój swoich firm, bo rząd musiał kupić samoloty, do których nie miał pilotów. Pamiętajcie o tym, gdy jutro będziecie płacić swój podatek dochodowy za grudzień.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo