7 obserwujących
337 notek
70k odsłon
127 odsłon

Minister ściemniacz

Wykop Skomentuj1

- Kolejna tura miast jest po pomyślnych testach dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Urzędnicy, którzy wzięli w nich udział sprawdzali działanie e-dowodu w warunkach rzeczywistych - ogłosiło Ministerstwo Cyfryzacji. Na liście miast, które przetestowały według resortu elektroniczne dowody jest Wrocław. We wrocławskim ratuszu są jednak zaskoczeni. - Jesteśmy dopiero po pierwszym dniu testów. Nie dostaliśmy jeszcze nawet testowych dowodów - dziwią się.


O zakończeniu testów we Wrocławiu w oficjalnym komunikacie poinformowało dziś biuro ministra cyfryzacji. Według tej informacji, urzędnicy mieli sprawdzić w praktyce wszystkie procedury związane z nowym dowodem. Chodzi m.in. o składanie wniosków o jego wydanie, samo wydawanie, jak też używanie dowodów w praktyce. We Wrocławiu informacja ministra wywołała niemałe zaskoczenie. Wrocław nawet nie dostał jeszcze dowodów, które ma testować. - Bierzemy udział w testach przedwdrożeniowych związanych z obsługą dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

Testy są przeprowadzane w dwóch etapach - mówi Maja Wysocka z Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. - Jesteśmy po pierwszym dniu testów, w którym obsługiwane były wnioski o dowód osobisty z warstwą elektroniczną, obecnie czekamy na dostarczenie nam testowych e-dowodów, aby zrealizować drugi etap związany ze sprawdzeniem funkcjonalności e-dowodu - dodaje Wysocka. Test obsługi wniosków o nowe dowody przebiegł we Wrocławiu pozytywnie. Teraz urzędnicy czekają na przesłanie nowych dokumentów, by móc kontynuować testy.

Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/ministerstwo-wroclaw-przetestowal-edowody-w-ratuszu-zdziwieni-nawet-ich-nie-dostalismy/ar/13862960#wiadomosci


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie