7 obserwujących
338 notek
71k odsłon
145 odsłon

Żydowska organizacja: Polska winna oddać sprawiedliwość

Wykop Skomentuj4

"Polska powinna uwzględnić ten donośny apel Senatu USA o sprawiedliwość dla ocalonych z Holokaustu i dla ich rodzin. Ocaleni z Holokaustu oraz inni Żydzi i nie-Żydzi zbyt długo czekali na uchwalenie przez Polskę przepisów dotyczących nieruchomości najpierw zabranych przez nazistów, a potem znacjonalizowanych przez polski reżim komunistyczny" - czytamy w oświadczeniu WJRO dla Polsat News.

"Światowa Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego jest wdzięczna senatorom Baldwinowi i Rubio za pokierowanie działaniem i uzyskanie podpisów 88 senatorów pod listem. Pokazuje on, że Kongres Stanów Zjednoczonych głęboko troszczy się o ocalonych z Holokaustu oraz pozostaje niezachwianym w kontekście dochodzenia dla nich sprawiedliwości" - informuje WJRO.

Organizacja przypomniała również o wygłoszonym w lutym tego roku w Warszawie oświadczeniu Pompeo, który wezwał Polskę do podjęcia kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu.

"Z zadowoleniem przyjęliśmy oświadczenie sekretarza. (...) Jego wypowiedź wyraźnie zaznaczyła, jak bardzo ta kwestia jest ważna dla USA. Polska powinna wykorzystać okazję do oddania sprawiedliwości tym, którzy tak bardzo jej nie doświadczyli" - czytamy w oświadczeniu dla Polsat News.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-zydowska-organizacja-polska-winna-oddac-sprawiedliwosc,nId,3135909#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome----------------------------


pisowcy, prawdy nie zakrzyczycie kasowaniem komentarzy i blokowaniem niewygodnych blogerów. 

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale