32 obserwujących
1805 notek
1216k odsłon
284 odsłony

Koniec ery człowieka

Wykop Skomentuj4

Na stronie stworzonej przez NASA można zobaczyć, jakie lądy zostaną zalane w zależności od tego, jak zmieni się poziom mórz na świecie. Oto jak może wyglądać Polska w 2100 roku, kiedy poziom Bałtyku wzrośnie o dwa metry. Zalane zostaną okolice jezior przybrzeżnych, położonych na Pomorzu Zachodnim Niechorze po Zalew Szczeciński od Jarosławca, przez Koszalin, Kołobrzeg,

Pod wodą znajdą się piękne obszary nadbałtyckie, w tym spora część Słowińskiego Parku Narodowego i Karwieńskie Błota aż po Jezioro Żarnowieckie. Półwysep Helski podzieli się na szereg wysepek, itd., itp.”.

https://www.crazynauka.pl/polska-2100-zostanie-zalane-poziom-morz-sie-podniesie/

„Okazuje się, że w ciągu stu lat (lub tylko stu lat) Europa bardzo się zmieni. Globalne ocieplenie powoduje gwałtowne załamania pogody i rekordowe temperatury. Naukowcy od dawna mówią, że zachodni kraniec Europy wkrótce zamieni się w pustynię, a tamtejsza ludność zacznie migrować na wschód”.

https://noizz.pl/nauka-i-technologia/w-ciagu-najblizszych-stu-lat-morze-zaleje-polske-zobacz-ktore-ziemie-znikna-pod-woda/39j974e

Hmm, ta migracja za 100 lat koresponduje w jakimś sensie dzisiaj z opinią rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, że Polska, Czechy i Węgry złamały prawo Unii Europejskiej, odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji.

https://www.tvp.info/45119263/rzecznik-tsue-polska-czechy-i-wegry-nie-mialy-prawa-odmowic-relokacji-uchodzcow

Łatwo więc przewidzieć reakcję państw do których będą napływać migranci pozbawieni ziemi /ojczyzny/ do życia i podobnie jak dzisiejsi migranci - ofiary wojen - będą wędrować na wschód ludy dzisiejszej Europy Zachodniej - wobec których Polska jest tym Wschodem. Zachodzi pytanie czego mogą się spodziewać od gospodarzy ziem zdolnych do życia?.

Socjolodzy i historycy przewidują krwawe wojny o terytoria na których zachowają się takie warunki. Ludzie będą zabijać się wzajemnie ci, których klimat pozbawił warunków do życia z tymi, którzy mieli geograficzne szczęście, że ich to ominęło.

Jeżeli nie zmieni się dzisiejsza mentalność współczesnych ludzi, to powyższy scenariusz rzeczywiście zapowiada koniec ery człowieka cywilizowanego.

Nasuwa się smutna kontestacja, iż znane powiedzenie „po nas choćby potop” ma bardzo racjonalne podstawy  uzasadnione w obecnym postępowaniu człowieka XXI wieku, człowieka o zbiorowym ego EGOIZMU, wiodącej cechy wszystkich ludzkich ideologii i religii.

Czy współczesny człowiek się opamięta?

Może dla takiego opamiętania należałoby ludziom codziennie przypominać o tym malusieńkim - z perspektywy Kosmosu - zupełnie niewidocznym naszym istnieniu uwarunkowanym przyrodniczą nadzwyczajnością naszej planety - i mówiąc wzniośle - planety ojczyzny wszystkich ludzi.

Czy egoiści są jednak w stanie to zrozumieć?

*SOFIZMAT - jest to nazwa funkcjonująca w co najmniej trzech znaczeniach:

1. zwodniczy „dowód” matematyczny, pozornie poprawny, lecz faktycznie błędny, zawierający rozmyślnie wprowadzony błąd logiczny, trudny do wykrycia na pierwszy rzut oka;

2. wypowiedź lub sformułowanie, w którym świadomie został ukryty błąd rozumowania nadający pozory prawdy fałszywym twierdzeniom;

3. wszelka próba dowiedzenia swoich racji, bez względu na poprawność logiczną przedstawionej argumentacji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sofizmat


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości