Kijańczuk
Z pasją przez życie
1 obserwujący
4 notki
418 odsłon
74 odsłony

Albo słońce, albo deszcz czyli prognozy pogody na lato

Wykop Skomentuj1

Nie pojechałeś na weekendowy wypad, bo miało padać? Zostałeś w domu, a tymczasem twoi znajomi chwalą się na fejsie zdjęciami z plaży. Nie dowierzaj w każdą zaprezentowaną  prognozę pogody. Jest kilka aplikacji, które rozwieją wątpliwości, jaką pogodę zastaniesz na miejscu wyjazdu. Osobom odwiedzającym serwisy pogodowe przydają się także dodatkowe informacje, takie jak temperatura wody, warunki w górach, statystyki klimatyczne czy radar deszczowy. Sprawdziłem, jakiego rodzaju uzupełniające dane meteorologiczne można znaleźć na testowanych stronach.

image

Często odwiedzamy duże portale internetowe - naturalne jest, że sprawdzimy tam chętnie również prognozę pogody. Istnieją także fachowe serwisy poświęcone wyłącznie prognozie pogody. Możemy spodziewać się tam więcej informacji pogodowych, ale często też strony takie będą gorzej zaprojektowane i trudniejsze w nawigacji niż serwisy gigantów polskiego internetu, takich jak Onet czy Wirtualna Polska. Źródło: https://golfnews.pl/urlop-wakacje-ale-gdzie-i-kiedy-bedzie-padal-deszcz-mapa-pogody/  Istnieją też strony, na których znajdziemy żelazne minimum danych pogodowych - ich zaletą jest przejrzystość i łatwość dostępu do informacji.

W co tu się dzisiaj ubrać - to pytanie zadajemy sobie codziennie rano. Odpowiedź często zależy od tego, jaka jest pogoda. Sprawdzamy więc, co mówi nasz zaokienny termometr, i podejmujemy decyzję. A jeśli pogoda zmieni się? Na przykład zacznie padać deszcz albo zrobi się upał? No cóż. Tego nie sposób przewidzieć... chyba że skorzysta się z prognozy pogody - na przykład w serwisie internetowym. 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości