0 obserwujących
733 notki
372k odsłony
  608   0

Iwona Śledzińska-Katarasińska - PO RP a szatan

Od 1991 sprawuje mandat posła naSejm. Do Sejmu IV i V kadencji wybrana z ramienia Platformy Obywatelskiej z najwyższym poparciem wokręgu łódzkim. Do maja 2006 kierowała Zarządem Regionu Łódzkiego Platformy Obywatelskiej.

1 grudnia 2006 została skazana przezsąd grodzki za wykroczenie drogowe na karę grzywny w wysokości 3000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 6 miesięcy. Sąd uznał, że posłanka kierowała samochodem po spożyciu alkoholu, mając w organizmie powyżej 0,2 promila alkoholu, oraz, że nie zachowała należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu (art. 86 § 2 kodeksu wykroczeń). Sąd nie uznał natomiast, że posłanka odjechała z miejsca zdarzenia bez podania danych, co zarzucała jej policja. 2 kwietnia 2007Sąd Okręgowy w Łodzi, działając jako sąd odwoławczy, uznał, że nie prowadziła samochodu w stanie po użyciu alkoholu i zmienił w tej części wyrok. Wymierzył jej karę grzywny w wysokości 300 zł za spowodowanie kolizji drogowej (art. 86 § 1 kodeksu wykroczeń). Sąd, opierając się na opiniach biegłych, uznał za wiarygodne tłumaczenie posłanki, że pierwszy wynik badania alkomatem był wynikiem zażycia wcześniej lekarstwa na bazie alkoholu. Orzeczenie to zakończyło prawie dwuletnie postępowanie w tej sprawie[3].

W tym samym roku wwyborach parlamentarnych Iwona Śledzińska-Katarasińska po raz szósty z rzędu została posłem, otrzymując w okręgu łódzkim 28 516 głosów. W 2007 została skarbnikiemKlubu Parlamentarnego PO i przewodniczącąKomisji Kultury i Środków Przekazu.

Przypisy

  1. Maciej Marosz,Antysemityzm i legitymacja, "Gazeta Polska" z 9 kwietnia 2008, s. 8
  2. Śledzińska-Katarasińska: ekspert PO od mediów. rp.pl, 1 marca 2008.
  3. Sąd: posłanka PO spowodowała kolizję, ale była trzeźwa. wp.pl, 2 kwietnia 2007." 

Wklejono z <http://pl.wikipedia.org/wiki/Iwona_%C5%9Aledzi%C5%84ska-Katarasi%C5%84ska>

 


 

 

Iwona Śledzińska-Katarasińska

Wybrana dnia:  21-10-2007

  • lista: Platforma Obywatelska
  • okręg wyborczy:9 Łódź
  • liczba głosów: 28516
    Staż parlamentarny: poseł I kadencji, poseł II kadencji, poseł III kadencji, poseł IV kadencji, poseł V kadencji

Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska  Data i miejsce urodzenia: 03-01-1941, Komorniki

Wklejono z <

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel6/384.htm

>


 Z urodzenia piotrkowianka, z wyboru i „po mężu” – łodzianka. Niegdyś dziennikarka pasjonująca się przemysłem lekkim. Od 1971 roku przez 10 lat szeregowy członek partii.

 Wklejono z <http://www.sledzinska-katarasinska.platforma.org/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=17>


 Narkoman Drzewiecki, alkoholiczka Śledzińska-Katarasińska

Chodziło o sprawę opisaną na początku stycznia przez "Wprost". Dziennikarz "Dziennika Łódzkiego" Marcin Darda opowiadał tygodnikowi, że kilka lat temu na łódzkich forach internetowych udzielał się człowiek ukrywający się pod nickiem lennon1. Pisał m.in., że Mirosław Drzewiecki jest narkomanem i gangsterem, a Iwona Śledzińska-Katarasińska jest alkoholiczką.

Według Śledzińskiej-Katarasińskiej, autorem tych wpisów był Zbigniew Papierski - członek łódzkiej Platformy i bliski współpracownik Cezarego Grabarczyka.

 

Wklejono z <http://www.polskieradio.pl/6/3/Artykul/323684,Nie-bedzie-kary-za-obrazliwe-wpisy-SledzinskaKatarasinska-wycofuje-wniosek>


 Chodzi o wydarzenia sprzed kilku lat, kiedy to na portalach internetowych pojawiały się obraźliwe wpisy pod adresem czołowych działaczy Platformy. Internauta, podpisujący się lennon1, pisał, że Mirosław Drzewiecki jest narkomanem, a Iwona Śledzińska-Katarasińska - alkoholiczką, obraźliwe wpisy pojawiły się też pod adresem Stefana Niesiołowskiego.

 

Wklejono z <http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/723254,po-bez-poslanki-katarasinskiej,id,t.html>


  ARTYKUŁ 178a KK 

Posłanka Śledzińska-Katarasińska, w czerwcu 2005 r. w Łodzi na ul. Przybyszewskiego, będąc pod wpływem alkoholu, kierowała swym oplem corsą i doprowadziła do kolizji z samochodem ciężarowym Iveco, należącym do firmy posła Piotra Misztala. Posłanka miała 0,24 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu, podczas gdy dopuszczalna norma wynosi 0,2 promila.

Wewnątrzpartyjny sąd koleżeński Platformy  oczyścił posłankę ze wszystkich zarzutów uznając, iż nie ma dowodów jej winy.

Początkowo przewodniczący PO Donald Tusk zapowiadał, że jeśli potwierdzą się prasowe doniesienia o jeździe posłanki pod wpływem alkoholu, będzie to koniec jej politycznej kariery.

Spowodowała wypadek, ale nie była pijana - stwierdził sąd i oczyścił posłankę PO Iwonę Śledzińską-Katarasińską z zarzutu prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Według sądu, posłanka nie wiedziała, że lek, który zażyła, zawiera alkohol. Dlatego wyrok jest łagodny: tylko 300 zł grzywny.

Sąd apelacyjny uwierzył, że Śledzińska nie piła alkoholu świadomie, a zawierał go ziołowy lek, który wypiła przed wejściem do samochodu. Biegli uznali też, że skoro badanie wykazało zawartość alkoholu w organizmie na granicy dopuszczalności, mogło dojść do błędu.

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale