1 obserwujący
6 notek
1294 odsłony
406 odsłon

Polexit

Wykop Skomentuj16

image

47 proc. Polaków wierzy, że lepsza przyszłość czeka nas poza strukturami Unii Europejskiej. Jesteśmy drugim krajem w UE tak negatywnie nastawionym do samej Unii. Tak krytycznego zdania o swoim członkostwie nie mają nawet Brytyjczycy. To czyni nas drugim najbardziej nieprzychylnie nastawionym krajem do UE ze wszystkich państw członkowskich. Notowania Unii stoją niżej wyłącznie na Słowenii, gdzie lepsze perspektywy poza strukturami europejskimi widzi 48 proc. obywateli.

Daniel Kawczynski, jedyny brytyjski poseł polskiego pochodzenia, uważa, że za jakiś czas Polska może pójść śladem Wielkiej Brytanii i wystąpić z Unii Europejskiej, a trudny proces wychodzenia nie powinien być jedynym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. „Zrozumieliśmy, że jeśli sprawy będą się posuwały w tym samym kierunku i z tą samą prędkością, jak przez ostatnie 47 lat, zmierzamy w kierunku superpaństwa – z jednym parlamentem, jedną flagą, jedną walutą i jedną armią. To po prostu nie dla nas” - mówi.

Kawczynski przyznaje, że problemy związane z brexitem, mogą zniechęcać inne kraje do pójścia śladem Wielkiej Brytanii, ale przekonuje, żeby nie oceniać tej decyzji po samym procesie wychodzenia. „To prawda, to jest trudny proces i inne kraje mogą pomyśleć, że skoro Wielka Brytania, piąta największa gospodarka świata i stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ ma takie problemy z wyjściem, to jakie będziemy mieli my” – mówi i dodaje: „Robienie czegoś jako pierwszy jest zawsze najtrudniejsze, bo oznacza to wchodzenie na nieznany teren, bez mapy i znaków drogowych. A oczywiście UE robi wszystko, by jak najbardziej nam to utrudnić, bo nie chce pokazać Polsce i innym krajom, że jest to prosty proces”.

"Mimo tego, że duża część mediów straszyła Brytyjczyków negatywnymi konsekwencjami wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE, Johnson był konsekwentny, do tego stopnia, że z szeregów swojej partii usunął blisko 40 posłów, którzy nie przeszkadzali mu w zatwierdzeniu w Izbie Gmin, umowy o wyjściu z UE. Mimo intensywnych protestów zwolenników pozostania W. Brytanii w UE, mimo manipulacji prawem przez sądy, które nagle zaczęły rzucać Johnsonowi „kłody pod nogi”, doprowadził do przedterminowych wyborów i po krótkiej kampanii wygrał je tak zdecydowanie jak kiedyś Margaret Thatcher ,uzyskując aż 368 mandatów na 650 w Izbie Gmin. " - z wpisu doktora Kuźmiuka

Trochę odwagi i uwolnimy się od UE. Na początku nie będzie łatwo , wolność nigdy nie jest łatwa ale warto. Dobrze że rząd PIS walczy z wyimaginowaną wspólnotą jaką jest UE , zwiększa nasze szanse na wyjście .
Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka