Filozofia Życia i Polityka
"Używaj swej potęgi by czynić dobro lub przekaż swą potęgę (komuś innemu)"天龍
1 obserwujący
19 notek
4251 odsłon
  180   0

Komentarz - o Medycynie, Jarosławie i sytuacji Polski

Nie może być tak, że nie leczy się chorych - bo nie mają ubezpieczenia, bo zabiegi nie są refundowane, nie opłaca się badań wykonywać w stosunku do chorób rzadkich, bo za drogo. To jest zupełna aberracja - "za drogo" najczęściej znaczy to, że "amerykańskie" kliniki za X mln złotych spróbują - co to znaczy? Znaczy to, że medycy u nas nie mają wiedzy lub woli aby podjąć się leczenia. Zbieranie publiczne - osobiste (jak to się u nas promuje) to poniżanie człowieka, brak empatii, oraz często przegrana życia. Odrzuciliście eugenikę, macie w nosach co będzie z chorymi dziećmi, niepełnosprawnymi dorosłymi. Wielu chce by zniknęli.

Podstawowym zadaniem jest rozwinięcie medycyny, pod względem technologiczno-naukowym tak by choroby rzadkie i trudne przypadki przyjeżdżają do nas leczyć - jest to biznes ale też zysk dla wspólnoty. Im więcej produktywnych ludzi - na produktywnych miejscach tym lepiej dla państwa i gospodarki. Dlatego też państwo musi pomóc w znalezieniu miejsca obywatelowi już na poziomie edukacji.

Pewna sfera musi być wyłączona z poza "pieniężnego obiegu" czy też "kapitalistycznego myślenia" - jest to zdrowie, sfera sexualno-emocjonalna, sfera wolności, sfera godności i dobrobytu ciała. Tymczasem następuje barbaryzacja mediów, ludzie sobie lubią patrzeć na cierpienie innych. Teraz już nawet nie sport a zwykłe pranie po gębach celebrytów w tym kobiet ma giga popularność. Świat staje na głowie, Rzym upada a my wraz z nim. Wmawia się bzdury "chcącemu nie dzieje się krzywda" - zapominając, że ludzie są do różnych rzeczy zmuszani. Cóż, zanikła myśl krytyczna i jak w średniowieczu emocje biorą górę nad rozumem.

Ciesze się, że Jarosław Kaczyński jest człowiekiem kulturalnym, nie-barbarzyńcą może nawet empatycznym który chciał zrobić coś dla zwierząt - tymczasem rozwalono mu koalicję, niemalże zlinczowała go własna partia, na ulicę bezcześcić zwłoki wyszli poprzebierani za rolników, wynajęci robotnicy rolni i statyści.

O tym jak traktujemy chorych, niepełnosprawnych, zwierzęta, dzieci, sieroty, kobiety, świadczy o naszym człowieczeństwie, o wartości naszej osoby.

Tymczasem oni dywagują o transpłciowości 10letniego dziecka! Wśród amerykańskich celebrytów są dzieci które zmieniły płeć po 3 razy - nic poza wspieraniem lobby medycznego, nie ma w tym sensu. A przy drugiej takiej operacji psychiatra by był potrzebny. To nie jest wolność - to służenie kapitalistom, tworzącym nowe i nowe potrzeby.

W naszym kraju ubezpieczenie powszechne jest zupełną fikcją, jeżeli nie zapewni Ci go MOPS czy UP masz przerąbane. Są w tym kraju ludzie leczący się z lęków, w tym w kontaktach z ludźmi - załatwienie w tych warunkach czegoś w Polsce to kawał ciężkiego wyzwania.

Tak naprawdę Polacy mają szczęście mając mało agresywnych ludzi, stąd nie są widoczne różne wady naszego systemu. Tymczasem sprowadzamy sobie Ukraińców i inne agresywne narody, nie szanujemy ich... są i tacy co marzą aby płacić pracownikowi 2zł za 1h pracy.... potem dziwią się napadom, pobiciom, atakom terrorystycznym. Młodzi, urodzeni na terenie kraju, bez perspektyw do wyłamania się z niszy "dla emigrantów" doprowadzeni do rozpaczy w końcu zaczynają zabijać... nie rozumiecie?

Tymczasem wielu woli bazować na braku agresji "owieczek" zamiast podzielić się bogactwem. Po co je zbierać? Po co dalej się bogacić będąc miliarderem? Poco mieć więcej niż można wydać przez życie? Chcą podzielić wszystkie zasoby ziemi by zarabiać. Chory system. System w którym czasem lepiej być w więzieniu niż na wolności.

Nie stać nas by leczyć za granicą, nie mamy prawa skazywać ludzi na śmierć lub życie w kalectwie. Skoro możemy - powinniśmy dążyć do rozwoju kraju i dziedzictwa narodowego dla siebie i przyszłych pokoleń.

Każdy z nas może zachorować, pewnie w starszym wieku zachoruje - każdy poczuje jak to być zależnym od innych - tymczasem większość chce wierzyć, że ich to nie dotyczy. Ignorancja i głupota są gwarancją spokojnego ducha - zbyt dobrze mieli w dzieciństwie. Wypadki samochodowe i inne, rak, virusy, pasożyty, wojna. Można poślizgnąć się w wannie i być sparaliżowanym.

Dlatego by właśnie najskrajniejsze przypadki nie były zapomniane należy tworzyć rozwiązania systemowe. Tymczasem nasze rozwiązania często nie działają wcale.

"Ten moment kiedy bogaci Amerykanie mogą kupować rzeczy taniej niż biedni Polacy."

Tymczasem:

https://biznesinfo.pl/osiedle-bez-dzieci-a-jak-komu-sie-urodzi-czeka-wyprowadzka-budowa-ruszyla-pt-100421?fbclid=IwAR3F3-VT0xuWlz1ZjvzxKhWhhtPDhm7kcqE99MoHu-eDngvyt0V_9tdPXYI

Bo niewolnik ma pracować - nie rozmnażać się, gdy się wykończy przyjdzie następny.


Zainteresowanych odsyłam do mojego tekstu o sytuacji przewlekle chorych:

https://www.salon24.pl/u/glos-wolny/1114578,gehenna-przewlekle-chorych-zapomniana-empatia-i-slow-kilka-przeciwko-liberalom

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka