Filozofia Życia i Polityka
"Używaj swej potęgi by czynić dobro lub przekaż swą potęgę (komuś innemu)"天龍
1 obserwujący
37 notek
7575 odsłon
  175   0

Seksizm oraz o tym, że kobiety mają trudniej.

Żyjemy w seksistowskim, patriarchalnym społeczeństwie - takie relacje panują w większości miejsc na ziemi i przez większość historii. Czasem zdarzały się enklawy seksistowskie, matriarchalne społeczeństwa - najmniej jednak było prawdziwie społeczeństw równości i państw - gdzie kobieta nie była towarem, przedmiotem męskich działań - głównie seksualnych, w drugiej kolejności jako darmowa siła robocza.  

Kobiety mają ciężej/gorzej. Dlaczego?  

Po 1, i najbardziej oczywiste raz na miesiąc odczuwają ból, mogą zachorować. 

Po 2, rodzą dzieci. Społeczeństwo i biologia łączy tu nierozerwalnie. Chłopcy zostawiają kobiety z dziećmi znacznie częściej, łatwiej niż odwrotnie.

Po 3, na rynku pracy, w społeczeństwie - ludzie mają swoje oczekiwania po nich - szefowie nie tylko uważają, że kobieta może zajść w ciążę i będą musieli płacić, często sądzą, że kobieta jest głupsza, a na pewno pozwoli się bardziej stłamsić, zgodzi się na niższą stawkę niż mężczyzna. Rodziny oczekują innego typu zachowań, te same zachowania są zaś inaczej oceniane, najczęściej negatywnie.

Po 4, jako dzieci wychowywane są inaczej, ogranicza się dziewczętom ruch i ćwiczenia, zachęca do zabaw rodzinnych, mniej pokazuje się technicznych rzeczy - podczas gdy rynek i społeczeństwo bardziej ceni inżynierskie spojrzenie na świat niż humanistyczne.

Po 5, kobiety są częściej atakowane słownie, napastowane, bite, okradane - gdyż przestępcy oceniają kobietę jako cel słabszy, łatwiejszy. Niektórzy mężczyźni nie tylko są nachalni, ale sądzą, że złamią wolę kobiety - "wystarczy odpowiednio długo naciskać a kobieta się zgodzi". Nie wspomnę o podręcznikach uwodzenia NLP.

Po 6, sytuacje gdy władza jest wykorzystywana do uzyskiwania czynności seksualnych zachodzi znacznie częściej ilościowo jak i procentowo ze strony mężczyzn niż kobiet. Dla wielu mężczyzn kobieta jest przedmiotem seksualnym (mają gdzieś jej punkt widzenia) a jej cechy inne niż seksualne nie mają znaczenia.

Choć nasze prawo jest dobre i mocno chroni kobiety na tle światowym to nierówności widać wyraźnie choćby w podejściu do emerytury - gdzie zawód żona nie przyznaje nic. Można pokusić się o stwierdzenie, że od idei greckich filozofów, przez oświecenie, rewolucję francuską, ruchy socjalistyczne i wiosnę ludów doszliśmy do największego w dziejach ludzkości wynalazku jakim jest idea humanitaryzmu, ochrony i szacunku dla ciał no i równości płuci. Tymczasem nie jest jednak idealnie a i patologii w historii idei nie brakuje. Prawo powinno być zaostrzone w przypadku przestępstw zgwałcenia, oraz innych przestępstw z udziałem przemocy, system więzienny i sądowe orzecznictwo zmienione i kontrolowane.

Można się pokusić o stwierdzenie, że feminizm (zwłaszcza skrajny) jest ideologią anty kobiecą? Zapytam qui bono? Kto na tym zyskuje? (Ten jest prowodyrem)

Trzeba chronić tych którzy cierpią, mają cięższe życie. System musi chronić kobiety, dzieci, chorych, zwierzęta. Policja pilnuje porządku w imieniu tych najsłabszych, zarówno tak jak broni majątków zamożnych i najbogatszych.

Jako wyznawca Wielościeżki Niebios - odrzucam porządek naturalny. Wierzę w umysł i możliwość poprawienia każdego systemu. Dla mnie kobieta i mężczyzna są równi ale kobiecie należy się większy i inny zakres opieki/wyrozumiałości niż mężczyźnie. Zasługują by ich życie było równie trudne, równie przyjemne, w relacjach opartych na szacunku, zrozumieniu (różnic) i kooperacji. (https://revelationsoftianlong.wordpress.com/)

Żyjemy w świecie zindywidualizowanej walki o zasoby, nikt nie chce współpracować myśląc tylko jak wykorzystać, wyssać innych niczym pijawki, ograbić, zniewolić lub inaczej na nich zarobić. Dzikie bestie jednak można udomowić, wychować. Tym zajmuje się religia, moralność i społeczeństwo.

Czy utopią jest trzymanie instynktów na wodzy? 

Możliwe, sądząc z ilości siatek pedofilskich... 


W temacie zerknijmy na prasę:

https://www.o2.pl/informacje/zboczency-na-ruchomych-schodach-codziennie-ci-sami-faceci-6648834550397856a

Ile kobiet nagrywa i podgląda mężczyzn?

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/usa-mezczyzna-wyplacil-alimenty-w-postaci-80-tys-pensow/x934zp1,2b83378a

https://krytykapolityczna.pl/kraj/miasto/paulina-januszewska-maglalena-milert-kobieta-w-miescie-projektowanie/

albo to:

https://www.o2.pl/informacje/zbiorowy-gwalt-na-14-latce-umowila-sie-na-spotkanie-z-przyjacielem-6646320336972512a

Ile kobiet dokonuje zbiorowych gwałtów? Jaki to odsetek?

Ilu mężczyzn urodziło dziecko? 

Bez dzieci nie ma nie tylko emerytur, spokojnej starości, bezpieczeństwa.

https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/kierownik-stali-krasnik-zmusil-pilkarki-stella-krasnik-do-opuszczenia-boiska/nqbpx6b,3796b4dc
Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo