Filozofia Życia i Polityka
"Używaj swej potęgi by czynić dobro lub przekaż swą potęgę (komuś innemu)"天龍
1 obserwujący
37 notek
7575 odsłon
  97   2

Oburzenia słowa liczne - a brak odpowiedzi co dalej.

Komentarz do debaty publicznej.

Oburzają się politycy tu i tam na zdradę, na korupcję, na imperializm europejski i bezczelność największego mąciciela Europy, na zachowanie naszych sprzedajnych posłów, na brak reperacji wojennych, na Smolensk, na brak funduszy z UE... wiele jest spraw oburzających słusznie, ale odkąd obserwuje wypowiedzi brakuje jednej rzeczy - I CO? Niemcy śmieją się nam w twarz właśnie mówiąc w kółko: I CO MOŻECIE Z TYM ZROBIĆ? 

I to jest słowo klucz. Co można z tym zrobić? Wydaje się, że nikt na nic nie ma planu - wobec jawnego obnażenia spraw które wraz z pełnoskalową inwazją Moskali się objawiła.

KE mówi jak obchodzić własne sankcje - szok, ale co możemy zrobić?

Nie mówię, że należy przemilczeć draństwa, ale nawet opinia publiczna niewiele może zrobić. Sankcje na Niemcy? Ba, mąciciel Europy chce zbudować potężną armię... 

Obecna sytuacja przypomina Traktat w Rapallo i inne porozumienia Moskwy i Rzeszy. Imperializm nie umarł, zszedł tylko w inne sfery i nie tyczy się to tylko tych dwóch łobuzów Europejskiej polityki.

PS: Unia Europejska, mogła by i być sobie państwem - konfederacja mogła by wyglądać dowolnie, np. oparta na głosach nie zależnych od pieniędzy a po prostu 2 posłów jak w USA, albo jako sojusz jedynie ale co z tego, jeżeli ONI mogą wszystko robić jak chcą a my nie... jak zawsze Polska cierpi z uwagi na swoje położenie.

PSII: Jak można porównywać dostęp do paliw-energii krajów północnych i południowych? Jak Włochom czy Grecji zabraknie gazu to nic się wielkiego nie stanie, my bez ogrzewania zamarzniemy w jedną zimę. 


Czy ktoś zbadał ILE CO2 produkuje WOJNA??? Hmm obciążcie Rosje, Niemcy z kolegami opłatami za emisję,... aaa przecież my nic nie możemy, jak to De Gaul mawiał. Milczeć. 

W każdym bądź razie, na co były gwarancje Ukrainie po oddaniu broni jądrowej? A kto dał te gwarancje? 

Jeszcze niedawno Niemcy były podzielone na strefy okupacyjne, nie miały prawa mieć armii. Teraz mają znów budować swoją, a Królewiec, Prusy Wschodnie jednak dalej są okupowane. Bandyci którzy rozpoczęli wojnę światową - Moskale nie odpowiedzieli, nie zostali podzieleni, zdemilitaryzowani. Aż strach się bać co to będzie... 


Post Scriptum III: Wydaje się, że Komisja Europejska i UE rozumieją tylko "edroganówkę", szantaż? 

Zobacz galerię zdjęć:

+1 zdjęcie
IMPERIALIZM
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale