0 obserwujących
56 notek
21k odsłon
240 odsłon

Jan Paweł II - trzeba walczyć o jego naukę i wizerunek dla kolejnych pokoleń

Wykop Skomentuj11

Dziś setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Ogromnie się cieszę,że mogłem być świadkiem tego pontyfikatu. Dla mnie Jan Paweł II to był wybitny humanista, erudyta, ale przede wszystkim człowiek, który potrafił rozmawiać z ludźmi, dotrzeć do nich, niesamowity mówca.  Papież blisko ludzi, łamiący pewne dotychczasowe kanony. 

Co z bólem stwierdzam częściej wspomina się historię jak Karol Wojtyła chodził na kremówki, a rzadko się wraca się do nauki Jana Pawła II. Teraz na Twiterze jest taka akcja #thankYou JohnPaulII #DziękujemyJaniePawleII i wiele podobnych. Uważam,że najlepszym podziękowaniem dla Jana Pawła II będzie zgłębianie jego nauki i oczywiście stosowanie jej w praktyce. Widzimy,że w dzisiejszych dyskusjach na wiele tematów, głównie tych światopoglądowych nie bierze się pod uwagę tego co mówił nasz Papież. 

Ponadto mam wrażenie, że choć minęło relatywnie niewiele czasu to gdzieś ta pamięć zaczyna ulatywać. Coraz liczniejsze stają się głosy oskarżające naszego papieża o ukrywanie pedofilii. Jak to nie zabrzmi teraz zaczyna się walka o to nowo pokolenie , które nie widziało dobroci tego człowieka, jego niezwykłości .  Walka o to jak kolejne pokolenia będą postrzegać Jana Pawła II . Jeśli zniszczy się autorytet Jana Pawła II to i się unieważni to co głosił. Taki dziś jest cel skrajnej lewicy Poprzez.doświadczenia może nie tyle osobiste, bo nie miałem możliwości osobiście spotkać Jana Pawła II,  wie,że to oskarżenia są bezpodstawne. Nigdy nie uwierzę,że Papież wiedząc,że Kapłan X skrzywdził dziecko nic z tym nie zrobił i ukręcił łeb sprawie. 

Temat pedofilii nie tylko w kościele to temat od kilku lat. Ofiary pedofilii w USA i nie tylko po wielu latach dopiero ujawniają swe historie . Jest to temat, który jest podejmowany przez media aktualnie. Pan Tomasz Sekielski już w latach 2000 był czołowym dziennikarzem jednej z największych telewizji, była afera arcybiskupa Peatza. Wtedy jednak nie poszedł on czy inny dziennikarz tym tropem ujawniając inne tego typu sprawy. Nie można oceniać działań Papieża JPII nie znając ówczesnej rzeczywistości i realiów . Ponadto warto pamiętać,że papież w ostatnich latach był człowiekiem bardzo poważnie schorowanym (piękne świadectwo cierpienia) i znamy historię zatajenia historii poznańskiego duchownego przez jego  otoczenie.  

Jan Paweł II ma ogromne zasługi w obaleniu komunizmu, w procesie ewangelizacji , dialogu międzyreligijnym  zostawił nam sporo encyklik, listów , przemówień . Warto do nich wracać i je głosić. Za niezwykłe świadectwo życia - dziękuję.  Dla mnie jeśli już miałbym wybierać najważniejsze słowa  " Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali". Uważam,że jest to szczególnie aktualne, gdy widzimy świat gdzie raczej się walczy z wszelkimi ograniczeniami, zakazami, nakazami, wszystko ma być łatwe i przyjemne, najważniejsze okazuje się dobro indywidualne, zwycięża egoizm i wygodnictwo. Te liczne głosy nawet ostatnio,że gospodarka jest ważniejsza od życia ludzi,że starszych można tak po prostu poświęcić na rzeź pandemii. Kościół jest niewygodny, bo wymaga.  


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo