3 obserwujących
62 notki
30k odsłon
1805 odsłon

"Zabawa w chowanego" i "Nic się nie stało"- dwa filmy, które łączy jedno

Wykop Skomentuj39

Czyli widzimy,że w tej sprawie Sylwester Latkowski odegrał jak najbardziej pozytywną rolę przez lata. 


Na czym powinny skupić się media i opinia publiczna ?

Już właściwie odpowiedziałem. Film Latkowskiego i Sekielskiego nie są tak naprawdę w kontrze, one się uzupełniają i pokazują to samo zjawisko. Zjawisko układu, który się wzajemnie chroni. W filmie Latkowskiego powiązania biznesowo-towarzyskie organów władzy z tymi osobami i miejscami, jeśli zaś chodzi o kościół to jest układ korporacyjny w myśl którego nie damy sobie wzajemnie zrobić krzywdy. 

Film Sekielskich na koniec miał ważną tezę, w Polsce podobnie jak w USA trzeba skończyć z respektowaniem prawa kościelnego, które chroni sprawców. Wchodzić jak FBI,CIA zabezpieczać akta i zwyczajnie jak każdego innego obywatela aresztować.. Odpowiedzią na podejrzenie pedofilii nie może być przeniesienie do innej parafii by po prostu tam mógł krzywdzić inne dzieci !! Dopóki w Polsce będą istniały kasty : sędziowskie, prokuratorskie, kościelne, które zapewniają poczucie totalnej bezkarności . Obrzydzenie mnie brało gdy patrzyłem na osobę Arkadiusza H.( tego człowieka celowo nie nazywam księdzem), który miał odwagę krzywdzić dziecko, ale już w momencie konfrontacji nie miał odwagi się przyznać, wyrazić skruchę, przeprosić. Widziałem osobę bezczelną, która wie,że żadna krzywda jej nie spotka. Podobnie jak Marcina T. , który bez kozery zastraszał dziennikarzy. 

Nie da się uzdrowić Polski bez rozbicia układów. Reforma PiS sądownictwa zapewne jest ułomna,ale ja zauważyłem,że największa przysłowiowa draka dotyczy istnienia izby dyscyplinarnej. Jak skończy się bezkarność(nie mylić z niezawisłością ) to i skończy się układ.. O tym są oba te filmy. Nie należy walczyć z ich twórcami, ale z tymi, którzy krzywdzili, pomagali ukrywać krzywdy i skupić się na ofiarach,a nie na samopoczuciu danego celebryty. Nie liczmy na to,że układ się sam rozliczy. 

Niestety patrząc na to co stało się  osią dyskusji wydaje się,że skończy się na kilkudniowym szumie. Bo przecież komisja miała powstać już rok temu i pytanie na które nikt nie potrafi odpowiedzieć : Dlaczego nie powstała? 


Artykuł Pana Mikołaja Podolskiego : https://www.onet.pl/?utm_source=forum.satkurier.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=4a9516d8-d988-4de9-9b41-88d84651efc3&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

Wykop Skomentuj39
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo