3 obserwujących
65 notek
34k odsłony
1697 odsłon

Murem za Szumowskim

Wykop Skomentuj121

Polskie Państwo jak i cały świat stanął przed dramatyczną decyzją . Polski Rząd podjął dość szybko dość radykalne decyzje. Pozwoliły one przygotować służbę zdrowia do zagrożenia,a także pozwoliło uniknąć scenariusza włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego czy brytyjskiego. Nie było tu w mojej ocenie wyjścia idealnego. 

Oczywiście można zarzucić ,że Szumowski mówił,że wzrost zakażeń będzie znacznie wyższy,że zmieniał zdanie w sprawie maseczek,że zakazywał wejścia do lasu gdy liczba zakażeń była mniejsza,a otworzył je gdy była wyższa.  Racja, ale tak naprawdę wszyscy działali troszkę we mgle, nie wiedzieli czego się spodziewać, jak ta sytuacja się rozwinie, uważam,że nasz rząd wyciągnął wnioski z doświadczeń Włoch i zdecydował słusznie o radykalnych krokach. 

Wielokrotnie słyszałem,że lekarstwo jest gorsze od choroby. Jednak Państwo też dość szybko zaczęło wprowadzać programy osłonowe w postaci kolejnych tarcz antykryzysowych i finansowej. Nigdy Państwo nie pokryje 100% , część przedsiębiorców straci część przychodów, niestety też ktoś straci pracę. Jednak słyszę liczne głosy ,że strony przedsiębiorców,że Polska jako jedna z pierwszych zaproponowała proporcjonalnie do swojego PKB tak duży program. Także słyszę od znajomych,że ich firmy celowo robiły przestoje by móc skorzystać z pomocy rządowej. Już chociażby z danych GUS wynika,że kryzys gospodarczy nie będzie tak dotkliwy niż mogliśmy przypuszczać. 

Wracając jednak do Szumowskiego - to rząd postawił na  życie ludzkie i moim zdaniem krytyka tej decyzji ze strony opozycji to strzał w kolano. Łatwo jest szafować czyimś życiem ludzkim. Niech umierają starsi ludzie, tylko optyka się zmienia jeśli tą starszą osobą okazuje się twój dziadek czy babcia.  

Zarzuty podnoszone wobec MZ i Ł. Szumowskiego


Zakup wadliwych maseczek

Ten zarzut byłby słuszny, bardzo mocno zasadny, tylko,że na te maseczki nacięły się także inne kraje- USA, Niemcy,a także Dominika Kulczyk czy WOŚP. No cóż- warto pamiętać,że okazało się,że żaden kraj nie był przygotowany na pandemię, każdemu brakowało sprzętu,maseczek i sprowadzał je skąd tylko się dało. 

Robienie zarzutu,że ktoś znał numer do wiceministra i zadzwonił z ofertą


To samo w sobie czyli zaciągnięcie informacji nie jest niczym złym. Jakbym miał do sprzedaży maseczki i miałbym taki kontakt to także bym skorzystał. Rozumiem,że Pan Łukasz G. nie mógł, ale pan poseł Sławomir Neumann tak ? 

Łukasz Szumowski to bogaty człowiek

Jeśli majątek został zdobyty w sposób legalny, uczciwy to nie można tu mieć zastrzeżeń , raczej należy doceniać ludzi przedsiębiorczych. 

Zarzuty dotyczące konfliktu interesów z bratem 


Brat ma prawo prowadzić działalność gospodarczą, brać udział w konkursach na badania i rozwój. Projekty mające finansowanie krajowe jak i unijne mają ściśle określone kryteria i wymagania, które należy spełnić. Pieniądze i podmioty korzystające z  tych środków są regularnie kontrolowane, podobnie jak instytucje dystrybuujące je.  Sam fakt, że w konkursach brał udział brat Ministra Zdrowia ,a ówczesnego wiceministra w innym ministerstwie nie jest aferą. Opozycja w żaden sposób nie dowiodła,że Łukasz Szumowski w jakikolwiek sposób wpływał na rozstrzygnięcia konkursów . Jeśli by się takowe pojawiły to zmienia postać rzeczy. Jednak takowych nie ma.  Same spekulacje czy insynuacje to za mało.


Rozdzielność majątkowa

Łukasz Szumowski decydując się na pracę w rządzie nie mógł łączyć tego z działalnością, więc nie miał wyjścia. Media opozycyjne wyciągają to obecnie, bo sukces rządu i popularność Łukasza Szumowskiego nie jest w smak opozycji.  To więcej niż oczywiste. 


Łukasz Szumowski stanął przed niespodziewanym wyzwaniem jakim był COVID-19 i dał radę.

Wykop Skomentuj121
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo