3 obserwujących
64 notki
31k odsłon
1224 odsłony

Andrzej Duda w defensywie

Wykop Skomentuj77

Wczoraj były dwa programy telewizyjne - jeden organizowany przez TVP w Końskich z pytaniami od mieszkańców Końskich i internautów i konferencja prasowa Rafała Trzaskowskiego z przedstawicielami 19 redakcji i urzędnika miasta stołecznego Warszawa organizowana przez .....Rafała Trzaskowskiego. Warto zauważyć, że Rafał Trzaskowski zorganizował swoje wydarzenie w ostatniej chwili, TVP swoją debatę zapowiedziała z tygodniowym wyprzedzeniem. 

Trudno oczekiwać, że Andrzej Duda weźmie udział w debacie organizowanej przez jego konkurenta. To ewenement w skali światowej,że debatę organizuje jeden z jej uczestników. Powinno to wyraźnie wybrzmieć,ale nie wybrzmiało.  Za to przez cały tydzień trwał grill "Prezydent Duda broni pedofila" mająca na celu podprogową sugestię,że Prezydent bagatelizuje zjawisko pedofilii i że jej sprawcy mogą liczyć na specjalne względy. Fakty nie miały znaczenia: że ułaskawienie dotyczyło zakazu zbliżania się,a nie kary pedofilii i prośba była skierowana przez ofiary,a nie sprawcę czynu pedofilskiego. Okładka "Faktu" wprowadzająca w błąd czego dotyczył akt łaski i sugerująca jakoby to "Andrzej Duda" dopuścił się czynu pedofilskiego.

Kiedyś były badania, z których wynikało, że 90% dziennikarzy głosuje na PO. To widać, coś co normalnie wywołało by powszechne oburzenie teraz nikt nie widzi w tej okładce nic niestosownego. 

Teraz również - narzucono dyskurs dotyczący szczepień. Można uznawać,że Prezydent RP Andrzej Duda wypowiedział się kontrowersyjnie, jednakże czy u Rafała Trzaskowskiego takich wypowiedzi nie było ? 

Otóż były :

1. kwestie mienia bez spadkowego - Trzaskowski nie potrafił zająć jednoznacznego stanowiska, co oznacza,że nie wyklucza wypłacania odszkodowania za nie Żydom, choć prawo w tej kwestii jest jednoznaczne,że nie ma do tego podstaw. 

2. Adopcja dzieci przez pary homoseksualne - Trzaskowski tutaj kręci i kluczy. Program Trzaskowskiego dopuszczał ją, później deklaracja ,że jestem absolutnym przeciwnikiem tejże. Na "debacie" to powtórzył jednakże dodając,że przecież wszystko się zmienia, więc co nie byłoby żadnym szokiem gdyby 13 Lipca po komunikacie PKW korzystnym dla niego ogłosił z charakterystycznym cynicznym uśmiechem,że zawsze był za adopcją przez pary homoseksualne dzieci. 

3. Sprawa Gontarczyk vel Lange-  ,bagatelizowanie przeszłości tej Pani - groźnej agentki SB zamieszanej w zabójstwo księdza Franciszka Blachnickiego i stwierdzenie,że teraz ta pani robi dużo dobrego  jest kompromitujące. Także na innym etapie -  Ludzie z otoczenia Prezydenta RP powinny być dokładnie prześwietlane, więc stwierdzenie- nie będę inkwizytorem jest spełnieniem marzeń wszelkich służb specjalnych obcych krajów . 

4. Nie wiem czy moje obietnice są do zrealizowania - Trzaskowski stwierdził ,że nie zna stanu finansów publicznych , więc tak naprawdę gdy je pozna to właściwie można się wycofać ze wszystkiego. 

Ponadto wypowiedź dotycząca użycia siły fizycznej przez posła Nitrasa wobec Sebastiana Kalety jest wręcz żenująca i traktująca wszystkich jak idiotów. Stoi z sprzeczności z tekstami ja umiem skrytykować swoich ziomali.

PiS nie potrafi jednak skutecznie narzucić tematów dyskusji. Kontratak na "Fakt" wzmacnia tezę,że PiS chce spacyfikować media i może odnieść odwrotny skutek do zamierzonego- mobilizację elektoratu Rafała Trzaskowskiego. 

 Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka