3 obserwujących
65 notek
34k odsłony
3194 odsłony

Dlaczego PO przegrywa kolejne wybory?

Wykop Skomentuj77

Z zaciekawieniem przeczytałem artykuł Pani Agnieszki Kublik, która obarczyła liderów PO odpowiedzialnością za kolejne przegrane wybory. Pani Agnieszka Kublik mówi,że kolejne kampanie przegrano gdyż nie realizowano kolejnych pomysłów zewnętrznych PR -owców, nie wykorzystano ludzi, którzy chcieli się zaangażować w wolontariat. PO uznawała,że rządy są tak złe,że wybory po prostu wygrają i tak za każdym razem. Lenistwo. 

Artykuł Pani Kublik to nieliczny głos, który nie szuka przyczyny porażki wszędzie tylko nie w PO.  Artykuł ewidentnie uderza w Grzegorza Schetynę , który był liderem PO przez większość tych kampanii. 

Jednakże Pani Kublik przez gardło,a właściwie klawiaturę nie przejdzie ,że wysokie poparcie PIS wynika z realizacji programu wyborczego, . PiS wygrał, bo oszukał Polaków,że Trzaskowski zabierze programy socjalne. Tylko,że żeby coś zabrać trzeba było wcześniej dać,a dał PiS . Ciężko przekonać wyborców,że większym gwarantem utrzymania tych programów będzie formacja, która najpierw twierdziła,że nie ma na nie pieniędzy,a później wielokrotnie mówiła o potrzebie ich modyfikacji.  Pani Kublik w swoim artykule nie zwraca uwagę na brak jasnego stanowiska PO w wielu sprawach, w tym programów społecznych wprowadzonych przez PiS. Faktem jest,że TVP miała dostarczone paliwo do budowania swojej narracji , bo można było zestawić słowa Rafała Trzaskowskiego z kampanii z tymi sprzed dwóch czy trzech lat kiedy mówił,że to program rozdawnictwa. Z kolei bardzo ważna postać w sztabie Rafała Trzaskowskiego Sławomir Nitras mówił,że program 500 + to hodowanie patologii. Takie właśnie wypowiedzi nie dostrzegające tego,że te 500, 300+ to dla ludzi z prowincji , z polskich wsi, polskich miasteczek ważna pozycja w budżecie domowym i  takie wypowiedzi są bardzo krzywdzące dla nich, bo oni nie wydatkują tych środków na alkohol .. Oczywiście są rodziny gdzie te pieniądze są źle wydatkowane ,ale takie generalizowanie jest ogromną niesprawiedliwością. Podobnie kwestia połączeń autobusowych itd. Dla emeryta każda złotówka jest na wagę złota. Poparcie dla PiS w większości  nie wynika z tego,że Ci zostali oszukani przez TVP .  PO przegrała także przez to ,że  nie dostrzega  problemów Polski lokalnej , powiatowej, w wielu przypadkach jej działaczy tam nie ma( tutaj zwracam uwagę po raz kolejny na słabość struktur PO w terenie) . 

Doceniam krytykę PO na łamach "Gazety Wyborczej" choć moim zdaniem nie jest ona kompleksowa. Czy PO wyciąga wnioski z błędów? Mam wrażenie,że nie do końca. Są w PO osoby, które to czynią, jednak główny nurt partii mam wrażenie,że nadal nie. Świętokrzyski poseł PO Bartłomiej Sienkiewicz jeździ na spotkania gdzie właśnie od sympatyków słyszy wiele gorzkich słów dotyczących słabych struktur. Także nie chce robić idiotów z własnych wyborców ,że zachęcał do głosowania na Trzaskowskiego by teraz twierdzić,że wybór Andrzeja Dudy jest nielegalny, bo wybory nie odbyły w konstytucyjnym terminie.  Dodatkowo PO podczas tych wyborów wiele mówiła o wspólnocie, uznanie wyboru Andrzeja Dudy , który został wybrany głosami blisko 10,5 mln wyborców i uczestnictwo w zaprzysiężeniu to uszanowanie woli większości wyborców i byłby to gest świadczący o tym,że słowa o wspólnocie nie były jedynie pusto -słowem . 10 lat temu krytycznie oceniałem nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na zaprzysiężeniu , teraz te absencje będą dużo liczniejsze . Nie świadczy to pozytywnie o nieobecnych. 


Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka