zx
8 obserwujących
299 notek
80k odsłon
309 odsłon

Bagno strzemboszowe

Wykop Skomentuj10

"SN nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej sędziego ze Szczytna
Andrzeja Janowskiego  i przywrócił go do pełnienia czynności służbowych. Wobec sędziego toczy się postępowanie dyscyplinarne o nienależne pobieranie zwrotu kosztów dojazdu do pracy.

Rzecznik prasowy olsztyńskiego Sądu Okręgowego Olgierd Dąbrowski-Żegalski w przesłanym PAP komunikacie poinformował w czwartek, że Sąd Najwyższy na posiedzeniu 3 grudnia rozpoznawał zażalenie sędziego Janowskiego na czerwcową uchwałę Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Białymstoku o zezwoleniu na pociągnięcie tego sędziego do odpowiedzialności karnej za nienależne pobieranie zwrotu kosztów dojazdu do pracy.

Sędzia został obwiniony o to, że co najmniej od początku marca 2010 r. do połowy czerwca 2018 r. składał wnioski o zwrot kosztów dojazdu do pracy i z pracy na trasie Iława-Szczytno, w których miał poświadczać nieprawdę, gdyż faktycznie w tym czasie nie mieszkał w Iławie. W ocenie rzecznika dyscyplinarnego, takim działaniem miał uzyskać nienależne świadczenia w kwocie co najmniej ponad 42 tys. zł, czym uchybił godności sprawowanego urzędu.


Lepsza kasta...

Jak trafi się jeden czy drugi oszust albo kombinator czy złodziej to wtedy większość staje murem za nim.

Obrońcy lepszej kasty zawsze argumentują, ze przecież to są pojedyncze przypadki.

Ok, ale bronione są przez wielu, większość kasty.

Podziękować należy Strzemboszowi, który zapewniał, ze sędziowie sami się oczyszczą z komuchów.

Dla porównania Niemcy, zaraz po zjednoczeniu, wywalili na bruk 2/3 swych sędziów i innych urzędasów właśnie ze względu na ich komuchowatość.
A teraz zarzucają Polsce łamanie prawa kiedy Polska chce zrobić to samo co oni zrobili u siebie.


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale