zx
6 obserwujących
256 notek
70k odsłon
147 odsłon

€ eko hucpa

Wykop Skomentuj5

Taka ciekawostka:
Paru znajomych uważających się za nowoczesnych, postępowych i europejskich do 2015 roku niezwykle rzadko narzekało na smog.
Zaczęli po 2015. Czasem aż przerażeni tym strasznym smogiem, którego dane otrzymywali z lokalnej dla swego miejsca zamieszkania stacji. Wartości często były kuriozalne. Np ppm 2,5 przekraczało 5000.
Pytałem więc czy widzą ten smog, bo przy takich wartościach to już bez problemu widać.
"Nie widać ale jak stacja podaje takie dane to znaczy, ze tak jest i już" słyszałem w odpowiedzi.
Najbardziej zawsze w takiej sytuacji bawił mnie nałogowy palacz, który bał się ppm, ale nie przeszkadzało mu palenie paczki fajek dziennie.

BTW - serwisowanie tych czujników pozostawia zawsze wiele do życzenia, znam to z autopsji


Zimą podczas tzw przyduchy spaliny i dymy utrzymują się tuż nad ziemią. Tak jest, ale utrzymują się nie tylko spaliny z domów, również spaliny z samochodów są wtedy na tym samym poziomie. A już spaliny z nowoczesnych diesli są tak śmierdzące, że trudno to wytrzymać, a ponoć te diesle są ekologiczne (mocznik w układzie oczyszczenia spalin).
Podobnie ma się sprawa ze spalinami z kotłów gazowych. Tych spalin przyducha również nie wypuszcza wyżej trzymając je tuż nad ziemią.
Pył 2,5 mikro i 10 mikro jest w dużej mierze wyłapywany przez układ oddechowy, stąd zimą kaszel nawet u zdrowego człowieka. To reakcja normalna, usuwany jest ze śluzem  z dróg oddechowych.
Chemia ze spalania paliw w samochodach i gazu w kotłach swobodnie dość przechodzi do płuc, ale tym się niewielu martwi bo PYŁ ZAWIESZONY!!!

Ok, zamieńmy wszystkie kotły na gazowe. Zamieńmy wszystkie auta na elektryczne. Tylko skąd do tych elektryków prąd? Z wiatraków?
Wolne żarty. No to elektrownie gazowe, bo przecież ekologiczne, nie?
Skończą się pewne schorzenia a pojawią inne. Środowisko tez się zmieni, jak najbardziej. Tylko czy na pewno we właściwa stronę?

A co z tzw śladem węglowym tych wszystkich ekologicznych urządzeń?

Odnośnie schorzeń. Ileż to obecnie jest reklam specyfików na suche oczy czy hemoroidy? A skąd nagle taka ilość tych przypadłości?

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale