zx
6 obserwujących
256 notek
70k odsłon
162 odsłony

OZE Oczywistość. Bezdyskusyjna?

Wykop Skomentuj11

OZE - ładnie brzmi. Modne się stało.

Oczywiście że każdy z olejem w głowie wie o potrzebie wymiany systemów wytwarzania energii na czyściejsze.

Zawsze trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że przestawienie się kosztuje. i to kosztuje nie tylko nowe inwestycje typu wiatraki czy fotowoltaika, ale dochodzą do tego koszty ograniczeń w zużyciu, czy koszty rozbudowy sieci aby przystosować ją do chwilowych skoków obciążeń spowodowanych np ładowaniem aut.

Polska nie jest bogatym krajem i realizacja na siłę pomysłów ekologistów doprowadzi Polskę do bankructwa.
Polska ma węgiel. Już nie na Górnym Śląsku, ale ma węgiel na Lubelszczyźnie. Poza tym mamy węgiel brunatny i wydobywamy go w taki sam :ekologiczny" sposób jak nasi sąsiedzi zza Odry, uczuleni na EKO.
Co ciekawe węgiel może być spalany w tzw blokach energetycznych zeroemisyjnych, czyli czyściej niż obecnie w turbinach gazowych.
Dla indywidualnych jest już tzw błękitny węgiel, którego spalanie obciąża środowisko wielokrotnie mniej. Jak do tego dołożyć kotły z tzw odwróconym spalaniem, to można w dość tani sposób oczyścić powietrze.

Tego się nie robi. Zamiast jest owczy pęd ku "czystej energii".

A jest ta energia czysta pozornie.

Zaraz w Niemczech kończy się resurs wiatraków postawionych jako pierwsze.

Co zrobić z nimi? Jak je utylizować? Na razie nikt tym się nie zajął.
Obstawiam, że zaraz zacznie się propaganda jakie to świetne są wiatraki i pochylający się z troską przyjaciele zza Odry gotowi są nam przekazać lekko przechodzone, ale jeszcze wyglądające na sprawne wiatraki. Lekki remoncik i farmy wiatrowe produkujące ekoenergię już w tenkraju zasilą auta elektryczne.
Elektrownie atomowe w Niemczech też mają być pozamykane, a co z odpadami z nich? Też nie ma obecnie sensownego pomysłu na utylizację takiej ilości odpadów.

Podobnie jest z fotowoltaiką. Nie ma na razie pomysłu na sensowną utylizację. Na razie robią z nich stoliki, albo zadaszenia czy wiaty. A co potem? jak już nawet na dachy , stoliki czy wiaty nie będą się nadawały?

Ekologiści krzyczą o brudzie ze spalania kopalin, który my pozostawimy następnym pokoleniom. A co oni pozostawią kolejnym?

Brudy po wiatrakach, brudy po atomie, brudy po fotowoltaice, które to brudy już nie tak łatwo przyjdzie zutylizować.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka