zx
8 obserwujących
286 notek
77k odsłon
140 odsłon

Obserwacje "koronawirusowe"

Wykop Skomentuj6

Kilka dni obowiązywania zaostrzonych przepisów nie spowodowało w sposób widoczny zatrzymania wzrostu wykrytych zakażonych.

Dlaczego tak się dzieje?

Zapewne z różnych powodów. Choć właściwie powód jest jeden.

Nazywa się to "mamwdupizm".

Czym się objawia?

 Ano ignorowaniem zaleceń i zarządzeń wprowadzonych z powodu epidemii COVID-19.

Ludzie sobie łażą bez rękawic czy masek. Wszędzie. Stojąc na przystankach i czekając na transport rozmawiają ze sobą w grupach kilkuosobowych i nie mają na sobie masek czy rękawic. Podobnie dzieje się na stacjach benzynowych.

W sklepikach osiedlowych sprzedawczynie nie mają rękawic czy masek/przyłbic nawet kiedy wręcz dławią się od kaszlu.

Na zwrócenie uwagi na brak rękawic czy masek reagują najmniej wzruszeniem ramion, a trafiła się tez agresja ze strony sprzedającej.

Tenże mamwdupizm obowiązuje również operatorów nr 112.

Przedwczoraj poinformowałem operatora 112 o łamaniu przepisów właśnie przez kaszlącą ekspedientkę sklepiku osiedlowego w obecności kilku klientów tego sklepiku. Ekspedientka nie miała żadnych zabezpieczeń, podobnie klienci. Informacja przekazana pod 112 przed południem. Do wieczora zero interwencji policji.

W ten sposób cudem wydaje się wolno rosnąca liczba stwierdzonych zakażeń.

Są również "nadgorliwcy"  dezynfekujący w marketach wózki i dopiero po dezynfekcji wydający je klientom, którym market juz nie zapewnia rękawic. Na cały market tylko na stoisku warzywnym rękawice foliowe.

Aha, interesująco zachowują się seniorzy. Mając dla siebie dwie godziny każdego dnia wyłączności na robienie zakupów , uzurpują sobie jednocześnie prawo do wejścia wszędzie poza kolejnością w godzinach innych niż wyznaczone dla nich. Z tego powodu dochodzi do awantur w sklepach.

Czyżby znowu  obowiązywać będzie za jakiś czas hymn jełopów  "polacy nic się nie stało"?

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale