Gołębiewski DC
To wszystko jest do ... i do tego urokliwie zabawne...
5 obserwujących
37 notek
62k odsłony
248 odsłon

Koronawirus, złapać i wykorzystać okazję!

Wykop Skomentuj6

Oto założenia.

1. Epidemia Covid-19 to nic innego jak element wojny informacyjnej. W związku z tym jego zagrożenia nie są większe niż zwykłej grypy. Histeria w mediach została wywołana, żeby spotęgować  strach, przećwiczyć karność obywateli, zabrać część swobód i uzyskać profity polityczne.

2. Teraz bardziej karkołomna hipoteza będąca osią dalszych wniosków. Polski rząd zdaje sobie sprawę z wyłożonego w punkcie pierwszym niewielkiego zagrożenia zdrowia. Postanawia to wykorzystać uzykując korzyści jw. Przy okazji widzi szansę na uzyskanie niekontrolowanego  przekazania przez ograniczenia unijne środków na cele gospodarcze dla wyznaczonej grupy przedsiębiorców. Pod przykrywką walki z pandemią transferuje pieniądze do przedsiębiorstw na razie w kwocie 212 mld. złotych. Pewnym zabezpieczeniem transferu są obiecane przez Unię kwoty na walkę z Covid-19 i jego skutkami. 

Tutaj nasuwa się pytanie, czy rząd dobrze oszacował koszty realizacji tej histerii i czy korzyści okażą się większe niż rzeczone wydatki?
Kto będzie końcowym beneficjentem tych środków - przedsiębiorcy, ich kontrolowana ilość, czy banksterzy? Ci ostatni musieli otrzymać jakieś gwarancje od rządu, bo dość ochoczo zgodzili się na przełożenie spłat rat kredytów. Odpowiedź poznamy zapewne na przełomie maja, czerwca, lipca. Sam oczekuję jej ze sporą dozą ciekawości.


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka