Blog
Gołębiewski DC
goldark
goldark ekonomista, polityka, brydż
0 obserwujących 31 notek 17867 odsłon
goldark, 21 lutego 2017 r.

Jeden Windows, wspólne aplikacje, wszystkie urządzenia

541 2 1 A A A

W notatce z grudnia ub. roku tutaj pisałem o rewolucji jaka szykuje się na rynku urządzeń mobilnych. Microsoft wraz z zapowiedzią, że na telefonach będą uruchamiane aplikacje dużego Windowsa pokazał smartfon  HP Elite X3 na którym zademonstrował działanie takiego rozwiązania. W smartfonie  zamontowano procesor z serii Snapdragon 820,  jego sprzedaż rozpoczęto w USA, obecnie dostępny jest w Polsce.

image

Jest to smartfon klasy buisness, a jego cena zaczyna się od ponad 3,3 tys. zł.

Perspektywy takiej unifikacji urządzeń i systemu wydają się oszałamiające. Dotychczasowe rozwiązania Appla i Googla, jeżeli nie podejmą wyzwania zostaną zepchnięte do niszy związanych z użytkowaniem ich urządzeń do podstawowych zadań związanych z konsumpcją treści w internecie, czyli do typowej rozrywki. Natomiast Microsoft przejmie rynek biznesowy spychając konkurentów do roli producentów gadżetów. Dołożenie do tego smartfonów, które z założenia będą obsługiwać aplikacje x86, a w przypadku "cięższych" aplikacji mogą łączyć się przy pomocy funkcji Continuum i dedykowanych hubów z większym ekranem i innymi stacjami oraz urządzeniami kontrolowanymi przez Windows 10, przejmą rynek także w segmencie konsumpcji treści.

Pierwsze oznaki takiego trendu widać już po sprzedaży urządzeń surface book, które sprzedają się lepiej, niż macbooki. O tabletach i bookach pracujących pod systemem Googla nie warto nawet wspominać, bo są to rozwiązania ograniczone niemal wyłącznie do podstawowych zadań w internecie. Microsoft posiada jeszcze jedną przewagę nad konkurentami. Są to aplikacje używane  w szeroko pojętej profesjonalnej   działalności gospodarczej m.in. sztandarowy pakiet Office, oprogramowanie zintegrowanych systemów informatycznych jak SAP chociażby, do zaawansowanej edycji grafiki, składu tekstów, projektowania (AutoCad) i wiele innych. Wszystkie powyżej wymienione użytkowane są i pisane głównie pod system Windows.

Obserwując działania Microsoftu można zauważyć, że po nieudanej próbie zaistnienia na rynku smartfonów wraz z Windows 10 Mobile po przejęciu Nokii, gigant z Redmond postanowił uciec do przodu z szansą na deklasację konkurentów. Szansa ta jest realna i może zmienić dotychczasowy układ sił w obszarze urządzeń mobilnych.


Opublikowano: 21.02.2017 11:33.
Autor: goldark
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Czytam, analizuję, rozmyślam, snuję...

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wcześniej też "ługowałem". Różnica w smaku i aromacie niezauważalna, a roboty o wiele...
  • Nad Bałtykiem tuż za wydmami dzikiej róży jest w bród. Owoce są duże i dojrzałe, zbiera...
  • Ze wschodu najbardziej zagraża nam Ukraina. Te upadłe państwo jest nieobliczalne i będzie...

Tematy w dziale Technologie