10 obserwujących
208 notek
173k odsłony
313 odsłon

PiS mianował się partią postkomunistyczną

Wykop Skomentuj46

Partia programowo zwalczająca wszelkie przejawy komunizmu mianowała prokuratora komunistycznego sędzią Trybunału Konstytucyjnego. To tyle w tej kwestii. Nic więcej nie potrzeba, aby mieć pełną jasność. Nie mają sensu żadne wytłumaczenia, żadne próby przedstawienia tej sprawy w innym świetle. Nie ma takiego argumentu, który mógłby zaciemnić powyższą prawdę.

Mianując Piotrowicza sędzią Trybunału jednocześnie mianował się PiS partią postkomunistyczną. Odtąd każde działanie, każde hasło, każdy apel, każde słowo krytycznie nawiązujące do minionego ustroju, podjęte lub wygłoszone przez ludzi z pisowskiego środowiska politycznego, musi być uznane za kompletny fałsz i obłudę.

W przestrzeni publicznej słychać głosy kombatantów prawdziwej walki z komunizmem, którzy twierdzą, że władza symbolicznie splunęła im w twarz. Ja widzę to nieco inaczej. PiS być może rzeczywiście chciał upokorzyć pewną grupę ludzi, ale w tym usiłowaniu zaszkodził sam sobie – i chcąc opluć przeciwników, zwyczajnie opluł się sam.

Takie jest dziś oblicze rządów w naszym kraju – ubrudzone własną wydzieliną. I tego faktu nie mam już siły komentować.

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka