Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1858 notek
2374k odsłony
  1602   13

Dlaczego możliwa jest wielkoskalowa wojna?

Dlaczego Rosja może bezkarnie mordować ludzi i niszczyć mienie? Dlaczego może to robić na wielką skalę, dlaczego może bombardować wiele miast, niszczyć setki budynków, mordować tysiące ludzi? Gdzie tkwi istota tego zła?

ZSRR

       Tak się rozpadł ZSRR – przegrał zimną wojnę ekonomicznie i to spowodowało podział na wiele niezależnych, niepodległych państw. Dzisiejsza wojna Rosji z Ukrainą to w istocie wojna domowa w ZSRR. Trzeba dążyć do takiej samej likwidacji Rosji, jakiej uległo ZSRR. Dzisiejsze działania Putina to dążenie do odbudowy ZSRR. Trzeba to odwrócić – wspomóc rozpad Rosji. Dlatego tak ważne jest dziś wspieranie Ukrainy wszelkimi sposobami i uruchamianie wszelkich sankcji w stosunku do Rosji. Rozpad ZSRR trzeba doprowadzić do samego końca, do rozpadu Rosji.

Małe państwa

       Widać bardzo wyraźnie, że im więcej państw, im są mniejsze, tym lepiej. Wielkoskalowe wojny są dla mocarstw, dla imperiów. Jeśli chcemy ograniczać wojny, to powinniśmy dążyć do rozpraszania państwa, likwidacji aspiracji mocarstwowych. Innego wyjścia nie ma. Należy popierać wszelkie ruchy separatystyczne, wszelkie organizacje dążące do odłączenie się od istniejącego państwa. Secesja powinna być dla każdego synonimem pokoju. Wtedy przestanie to być utopią.

       I wcale nie jest tak, że należy dążyć do rozpadu tylko mocarstw i imperiów. Wszelkie państwa należy rozpraszać. Gdyby Ukraina była podzielona na wiele niezależnych księstw, gdyby każdy oligarcha miał własne, gdyby Ukraina była podzielona na kantony jak Szwajcaria, gdyby składała się z kilku Czeczeni i Gruzji, to Rosji byłoby trudniej – by wygrać musiałaby oblegać nie jeden Kijów, ale dziesięć takich stolic. Rozproszenie utrudnia atak, ale ułatwia obronę. Pisałem o tym w wielu notkach, odsyłam do PS. Dodatkowo własność prywatna bardziej sprzyja obronie. Atak na państwo, w którym wszystko jest prywatne, to zawsze łamania prawa – nie potrzeba żadnych specjalnych konwencji międzynarodowych, by atakującego ścigać – wystarczy prawo karne.

Rozpraszanie państw

       Moim zdaniem każdy, kto nawołuje do centralizmu, służy wojnie. Unia Europejska dążąca do stworzenie jednego europejskiego imperium dąży do wojny. Monopole, w tym terytorialne, to zachęta do wojny. Rozproszenie, własność prywatna, konkurencja, wolny rynek, to pokój. Centralizm, mocarstwowość, monopol, etatyzm, to wojna.

       Przyłączenie Ukrainy do Rosji to będzie bardzo poważny krok ku wojnie światowej. Rozpad wszystkich obszarów Rosji na kraje wielkości państw bałtyckich to będzie kolosalny zaczątek utrwalania pokoju na świecie. Ale to nie koniec – jak to się dokona, to trzeba rozproszyć Chiny, a potem USA. Świat tak szybko przyspiesza, że to się dokona w ciągu kilkudziesięciu lat – dzięki wykładniczemu rozwojowi technologii. No chyba, że wygra centralizm co spowoduje wojnę światową i gatunek homo sapiens całkowicie wyginie, bo się sam unicestwi. Mamy do tego środki zagłady.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

------------------------------

Pomagajmy Ukrainie! Ale mądrze!!! <- poprzednia notka

następna notka -> Przekręt kowidowy wywołał wojnę

------------------------------

Tagi: gps65, wojna, Federacja Rosyjska, Ukraina, państwo, mocarstwo, imperium, polityka, pokój

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka