Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
94 obserwujących 1242 notki 1472051 odsłon
GPS, 25 kwietnia 2017 r.

Odsłony

Napisałem niedawno notkę pod tytułem: „Dlaczego żeglarz to dobry kandydat na męża”. Opublikowałem ją na trzech portalach blogowych (w nawiasie liczba odsłon notki dnia 25.04.2017 o godzinie 22:30, czyli teraz kiedy to piszę):
Na Salonie24, który jest najbardziej popularny z tych trzech, notka ta była promowana na stronie głównej.
Na mPolsce notka w ogóle nie była promowana. Jest to też dość popularny portal, ale mniej niż Salon24.
Natomiast PrawyNurt to blog niszowy, tam piszę w zasadzie tylko ja i blogerka elig, która jest dość popularna na wielu innych portalach, ma odsłony powyżej 1000 na notkę, ale na PrawymNurcie ma średnio do 100 odsłon. Tam nas prawie nikt nie czyta, bo 100 odsłon to góra 10 czytelników.
Ta jedna moja notka osiągnęła wielokroć większą liczbę odsłon na portalu niszowym, niż na popularnych portalach - te ponad 12 tysięcy odsłon to mój rekord. I przy okazji rekord notek publikowanych ostatnio na Salonie24. Newsy Top 5 - promowane w prawym górnym rogu Salonu24 osiągają jakieś 500-1500 odsłon. Wywiad Igora Janke z szefem MSZ Węgier osiąga teraz ledwo ponad 3 tys. odsłon. Notka wyróżniona frazą „Nie przegap” czerwonego koloru osiąga 310 odsłon.
Do wszystkich trzech miejsc dałem odnośniki na swoim blogowym koncie na fejsbuku: GPS. Dodatkowo odnośnik do notki na PrawymNurcie dałem na trzech grupach fejsbukowych związanych z żeglarstwem. Tylko to dało mi więcej odsłon, niż wszystkie notki na Salonie24 razem wzięte przez kilka ostatnich dni.
Wniosek: właściciele, administratorzy czy marketingowcy Salonu24 kompletnie nie potrafią promować tego, co się u nich publikuje. Wszystkie ostatnie zmiany na Salonie24 służyły teoretycznie temu, by zwiększyć poczytność, by więcej zarobić na reklamach. Po to jest tak kolorowo i zdjęciowo. Blogerzy piszą notki za darmo, a portal je promuje by na tym zarabiać. Taki jest podział pracy i zysków. Ja piszę notki, jedne gorsze, drugie lepsze, jedne głupie, drugie mądre, ale Salon24 nie umie wybrać tych najlepszych i na nich zarobić. Tandeciarstwo na maksa.
Ja mam na swojej przeglądarce zainstalowanego adblocka, więc reklam nie widzę. Ale czasem pytam znajomych czy czytali jakąś moją ostatnią notkę. Mówią, że nie, bo nie potrafią ich odczytać na Salonie24, bo nie potrafią przebrnąć przez reklamy. No to im mówię by czytali moje notki na PrawymNurcie - wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: „gps65 prawynurt”.

Grzegorz GPS Świderski


Tagi: gps65, marketing, mpolska24, prawynurt, salon24
Opublikowano: 25.04.2017 23:29.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oczywiście, że spór to starcie z przeciwnikiem. Nie ja to tak traktuję, ale tak jest w naszej...
  • Nie odbieram dyskutantowi możliwości poszukiwania prawdy, ale uważam, że jako dyskutant może...
  • To nie jest tok mojego rozumowania. Zalecam ponowną lekturę - teks jest krótki, można go...

Tematy w dziale