Weronika Zielonogórska
Fikcja prawdziwsza od faktów!
3 obserwujących
6 notek
479k odsłon
169 odsłon

Szkoła z TV Erewań

Wykop Skomentuj

Dyrektor erewańskiej podstawówki bardzo podekscytowany oczekiwał na audiencję przed gabinetem swojego dotychczasowego kolegi, który został ministrem edukacji Republiki Armenii na te trudne czasy.
- Panie ministrze, my w ogóle nie mamy pieniędzy! - zaczął.
- Trudno, wchodźcie. - roześmiał się minister. Kolego Dyrektorze – zwrócił się bez ceregieli. – Do was mam największe zaufanie. Musimy przeprowadzić nauczanie zdalne przez telewizję. Grypa szaleje w Naprawie Macie tutaj świetnych fachowców. Co proponujecie?
- Gdzie? - zawahał się dyrektor. A w Naprawie oczywiście. O mamy tu  dwie  świetne w swoim fachu koleżanki Chatuna i Manuszag. Mogą poprowadzić lekcje matematyki, biologii, i wiele innych przedmiotów ścisłych.
- Świetnie, świetnie – ucieszył się minister. Sorry taki mamy klimat i wasza dalsza kariera zależy od tego aby wszystko dobrze wypadło.
Predestynowane do tak ważnej misji nauczycielki były bardzo podekscytowane perspektywą pokazania się telewidzom w całej Armenii.
- Zostanę celebrytką – radowała się Chatuna. Matematyk, który już nie może uprawiać matematyki zajmuje się dydaktyką, gdy i to zaczyna mu się nudzić - zostaje telewizyjnym celebrytą – zachwycała się nową rolą.
- O popatrz – zwróciła się do koleżanki: - tutaj mam fajne zadanie: Drwal dokonał wymiany zbioru T tarcicy na zbiór P pieniędzy. Moc zbioru P wyrażona w liczbach kardynalnych wyniosła 100, przy czym każdy z jego elementów jest wart 1 dolara. Zaznacz w kwadratowej tabeli 100 punktów, aby przedstawić graficznie elementy zbioru P. Zbiór kosztów produkcji zawiera 20 elementów mniej niż zbiór M. Przedstaw zbiór K jako podzbiór M i odpowiedz na pytanie, jaka jest moc zbioru Z zysku wyrażona w liczbach kardynalnych.- chi, chi – zachichotała Manuszag.- Nic nie rozumiem
- Świetne, świetne. Adaptujemy to: Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy. Pokoloruj drwala.
- Albo takie. Co to jest? Im więcej go trzesz, tym większy się staje.
- Termometr – zaczerwieniła się Manuszag.
Po zakończonym nagraniu dyrektor wezwał do gabinetu obie nauczycielki. - O są nasze drogie gwiazdy TV, celebrytki.
Co przerabialiście dziś na chemii? - Materiały wybuchowe. Zadała pani coś do domu? Nie zdążyłam - zachichotała Manuszag. No no, po tylu latach pracy, to pani ma to wszystko w głowie. - Nie panie dyrektorze, w...

Cdn...

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura