Blog
Herbu Grabie
herbu Grabie
herbu Grabie doktor nauk humanistycznych
0 obserwujących 9 notek 465682 odsłony
herbu Grabie, 1 sierpnia 2017 r.

Seryjny samobójca z nadzwyczajnej kasty

353 3 0 A A A

Chana Jęczmień przekupka z przedwojennego Brańska tak umiejętnie sprzedawała kaszę, czy groch wiejskim babom, że dosypując niby do pełnego kilograma jednocześnie nadbierała garścią dosypywany towar. Inaczej niż talibowie, którzy płacili Rudolfowi Skowrońskiemu diamentami za dostawy broni. W etyce talibańskiego handlu należy zakupiony towar dać z naddatkiem. Toteż kiedy talibowie na Okęciu wpisywali do deklaracji celnej 120 gramów diamentów, zazwyczaj po przeważeniu okazywało się, że było tam więcej kamyków. Skowroński musiał jeździć na lotnisko i tłumaczyć celnikom (którym brakowało widocznie kompetencji międzykulturowych), że to taki afgański zwyczaj i należy go uszanować, aby nie urazić szacownych, długobrodych gości.

Toteż chociaż Lepper wycofał się ze swoich rewelacji o talibach w Klewkach, to mogli oni przecież lądować w Szymanach i ganiać quadami po posiadłościach Skowrońskiego. Wystarczy sprawdzić deklaracje celne na polskich lotniskach. Tylko te deklaracje, gdzie wpisywano przywóz brylantów. To chyba dość proste.

Tymczasem dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego o zawieszeniu sprawy Kamińskiego potwierdza, że deal Dudy z Gersdorf w tej sprawie był.  A. Duda zachowuje się więc racjonalnie, chociaż nam nic z tego nie przyjdzie. Kamiński może więc przystąpić do realizacji opracowanych już planów akcji specjalnych. Spodziewać się należy powrotu "seryjnego samobójcy elit".

Opublikowano: 01.08.2017 14:20. Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 14:36.
Autor: herbu Grabie
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Więc będą tylko kontrole biwaków, czyli posypią się mandaty. Żywioł zawinił, turystów...
  • Kiedy przestali mu płacić sympatia zanikła. Mnie oni nigdy nie opłacali
  • ale chrzest mu się nie przyjął, to zażarty jakobin

Tematy w dziale Społeczeństwo