Blog
Grzegorz MATUSIAK Jastrzębie - Zdrój
Grzegorz MATUSIAK
Grzegorz MATUSIAK PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ JASTRZĘBIE-ZDRÓJ Przewodniczący Rady Miasta
0 obserwujących 5 notek 2413 odsłon
Grzegorz MATUSIAK, 20 września 2010 r.

Akademia Samorządowa 2010 dla PiS Jastrzębie-Zdrój

 

AKADEMIA SAMORZĄDOWA 2010
Warsztaty dla kandydatów na radnych
 
pod
 
HONOROWYM PATRONATEM
Przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębie – Zdrój
 
Grzegorza MATUSIAKA
 
 
 
               18 września 2010 rok w Jastrzębiu – Zdroju ruszyła „Akademia Samorządowa 2010. Warsztaty dla kandydatów na radnych”- projektem realizowanym z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Matusiaka sprawującegoHonorowy Patronat nad tym wydarzeniem.
 
 
Grzegorz MATUSIAKo idei
„Akademii Samorządowej 2010”w Jastrzębiu – Zdroju.
 
 
Mieszkańcy Jastrzębia – Zdroju !
            Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które Mieszkańcy Jastrzębia – Zdroju obdarzyli największym poparciem w wyborach prezydenckich ( 55,6 % ) - zobowiązuje nas to m.in. do szczególnej dbałości o dobór i przygotowanie merytoryczne kandydatów na radnych. W trosce o to zorganizowałem Akademię, która ma dostarczyć kandydatom na radnych wiedzy za zakresu samorządu terytorialnego oraz prowadzenia kampanii wyborczej.
 
            Doświadczona kadra oraz program Akademii obejmujący interaktywne wykłady, ćwiczenia oraz cykl indywidualnych konsultacji to pakiet jaki proponuję kandydatom na radnych.           
     
           Ideą Akademii są słowa Jana Pawła II Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej  i sprawnej pracy samorządów, tak aby dla wszystkich w domu ojczystym starczyło chleba i żeby nikt nie czuł się zapomniany”.
 
           Zapraszam kandydatów PiS na radnych do uczestnictwa w projekcie.
 
Grzegorz MATUSIAK
Przewodniczący PiS w Jastrzębiu - Zdroj
Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój


Program wykładów z 18.09.2010r. w Jastrzębiu – Zdroju
„ Akademia Samorządowa 2010. Warsztaty dla kandydatów na radnych”
 


Moduł I. SAMORZĄD TERYTORIALNY
 – moja praca dla dobra wspólnego.
Pierwsza część warsztatów obejmowała problematykę samorządności, ustroju samorządu terytorialnego w RP, kompetencji organów, zadań i finansów JST oraz znaczenia samorządu  we współczesnej Polsce.

 

 

         Moduł II. WYBORY SAMORZĄDOWE – kandyduję na radnego.
W drugiej części skoncentrowano się na sprawach dot. statusu radnego i wyborów samorządowych. Omówiono ustawowe możliwości kandydowania na radnego. Obowiązki   i uprawnienia samorządowców oraz zasady prowadzenia samorządowej kampanii wyborczej zgodnie z wymaganiami ordynacji wyborczej. W końcowej części przedstawiono zasady pomocy merytoryczna zespołów doradczych powołanych przez Grzegorza MATUSIAKA ( sztabu wyborczego, zespołu doradztwa prawnego, głównego księgowego, konsultanta marketingu politycznego ) .

 

 

Moduł III. KAMPANIA WYBORCZA  
– ja i mój lider wygrywamy wybory!
W trzeciej części omawiane były zagadnienia dot. prowadzenia kampanii wyborczej, przygotowywania materiałów, budowania programu i strategii wyborczej, komunikacji z mieszkańcami oraz autoprezentacji i wystąpień publicznych.
 
 
 
W Akademii uczestniczyło kilkudziesięciu kandydatów PiS do Rady Miasta Jastrzębie – Zdrój     oraz kandydat na Prezydenta Miasta i kandydat do Sejmiku Woj. Śląskiego.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem inżynierem i samorządowcem - mam 49 lata wraz żoną i synem mieszkam w Jastrzębiu - Zdroju na Osiedlu Zofiówka. Jestem przewodniczącym koła Prawo i Sprawiedliwość oraz Przewodniczącym Rady Miasta. Ukończyłem AGH i pracuje na KWK Zofiówka. Od 1989 należę do NSZZ Solidarność(w 1988 roku brałem czynny udział w strajku w KWK Zofiówka b. Manifest Lipcowy). W życiu osobistym, zawodowym i politycznym jestem wierny ideałom solidarności : "Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów, tak aby dla wszystkich w domu ojczystym starczyło chleba i żeby nikt nie czuł się zapomniany" Jan Paweł II.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Przemysław T. Kudliński Dziękuję, przeczytam. pozdrawiam serdecznie

Tematy w dziale