Blog
W prostych słowach ...
Hajer
Hajer Wszystko co warto przeczytać
4 obserwujących 148 notek 93766 odsłon
Hajer, 14 lutego 2018 r.

Fundusze UE na rewitalizację toruńskich młynów Richtera

54 0 0 A A A

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 21,5 mln złotych, z czego aż 15 mln złotych pokryją środki z funduszy UE, stanowiące wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


image

 

  Jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku wyłonieni zostaną zwycięzcy przetargów na wykonawcę robót budowlanych oraz inżyniera kontraktu. Planowo Młyn Kultury powinien zostać oddany do użytku w 2019 roku.

Młyny Richtera powstawały w Toruniu od lat 80. XIX wieku do lat 40. XX wieku i są obecnie zabytkiem architektury przemysłowej

Młyny Rychtera lub inaczej Młyny Toruńskie powstawały od roku 1881 do lat 40-tych XX wieku.

Produkcja ruszyła w 1887 r. Młyn parowy zbudowano na planie litery „L” połączony z budynkiem kotła (od strony wschodniej), na zapleczu działki znajdował się skład węgla i stajnie, od strony ul. Kościuszki wzniesiono dom ogrodowy z budynkiem gospodarczym i stajnią.

W 1909 r. do południowej ściany młyna dostawiono spichlerz, a w 1916 r. przed jego zachodnią elewacją zbudowano dodatkowy spichlerz, obydwa budynki zaprojektował E. Hoffmann. W okresie międzywojennym dokonano przebudowy i modernizacji kompleksu, które w efekcie zatarły pierwotny wygląd Młyna Parowego Leopolda Rychtera. 

image

Na początku lat osiemdziesiątych uruchomiono nowoczesny, sprowadzony z Europy Zachodniej, system paczkowania mąki, kaszy do kilogramowych torebek 

Do czasu zamknięcia w 1989 r., był to jeden z największych parowych młynów zbożowych na Pomorzu, o łącznej powierzchni 10 606 m2 i kubaturze 44 828 m3.


http://www.europedirect-torun.byd.pl/id,508/fundusze-ue-na-rewitalizacje-torunskich-mlynow-richtera

Opublikowano: 14.02.2018 20:10. Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 20:14.
Autor: Hajer
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Merytorycznie, bez wulgaryzmów, bez ataków ad personam. NA TEJ STRONIE BLOKOWANI SĄ: - RASIŚCI - CHAMY I PROSTAKI (w relacjach z innymi internautami) - FANATYCY CZEGOKOLWIEK (DOWOLNA RELIGIA, PiS,KORWIN... JEŚLI ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK FANATYK PO I OPOZYCJI TO TEŻ) - FASZYŚCI - HOMOFOBY - OSOBY NIEZRÓWNOWAŻONE I WYBITNIE IRYTUJĄCE. image

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • nie możesz rezygnować z pisania komentarzy tutaj  Nie rezygnuj, nie teraz. Przejdziemy przez...
  • Prawdopodobnie wasalni namiestnicy z Warszawy, udający polskich polityków, nawet uprzednio nie...
  • W cywilizowanych krajach za napad na bank siedzi się 15, 20 a nawet 30 lat. W Polsce PiSu ten...

Tematy w dziale Polityka