521 obserwujących
825 notek
2886k odsłon
6010 odsłon

ZARYS METODOLOGII TWORZENIA GIER PLANSZOWYCH

Wykop Skomentuj139

A rząd rosyjski (generałowie KGB) przygląda się temu bezczynnie, czekając aż wiadomość przebije się do międzynarodowej opinii publicznej i utrwali obraz Rosji jako państwa terrorystycznego, co pociągnie za sobą geopolityczną izolację tego kraju, a w konsekwencji embargo, rewolucję, upadek reżimu, rozpad Rosji, nastanie Królestwa Wiecznej Szczęśliwości, od morza do morza... Nie? Też mi się wydaje, że ten scenariusz jest z jakiegoś ‘widzenia mistyka’, ale jest nieistotny w jakichkolwiek analizach, bo baśniowy, a nawet, gdyby miał się spełnić, to i tak nie musimy nic robić, do niczego się przygotowywać, samo się dzieje...

Więc przytoczę Państwu przemówienie wysokiego (być może najwyższego) męża stanu Federacji Rosyjskiej, wygłoszone kiedyś tam w przyszłości; nie wiem, powiedzmy w okresie od pięciu miesięcy do trzech lat, zaczynając odliczanie od dzisiaj; a Państwo spróbujcie naszkicować możliwe konsekwencje takiego spektakularnego zdarzenia (geopolityczne, polityczne, gospodarcze, propagandowe, społeczne), oraz spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka będzie nasza riposta (w sensie propagandowym, bo wystarczającej ilości ‘szabel’ na pokonanie samopas linii obronnych Obwodu Kaliningradzkiego nie mamy, nawet jeśli skorzystamy z fortelu i weźmiemy rosyjskich pograniczników na ‘lep’ umowy o małym ruchu granicznym).

Jestem bardzo ciekaw Państwa scenariuszy...

‘Rząd Federacji Rosyjskiej uznał za konieczne odtajnienie i ujawnienie treści ustaleń śledztwa prowadzonego przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej pod osobistym nadzorem Prezydenta Federacji Rosyjskiej. Śledztwo toczyło się nieprzerwanie od dnia 10 kwietnia 2010 roku, a wszelkie czynności śledcze i badawcze, zgodnie z wolą strony polskiej, były dokonywane wyłącznie na terytorium Federacji Rosyjskiej. Na wniosek polskiej prokuratury stronie polskiej udzielano pomocy prawnej wyłącznie w takim zakresie, w jakim nie zagrażało to integralności i zachowaniu tajności postępowania rosyjskiego. Wstępne ustalenia poczynione jeszcze dnia 10 kwietnia zostały przekazane dowództwu układu NATO, którego Polska jej wojskowym członkiem oraz Radzie Politycznej NATO, opatrując te informacje klauzulą najwyższej tajności.

Poinformowaliśmy, że organy śledcze Federacji Rosyjskiej podjęły w świetle uzyskanych wyników badań pirotechnicznych śledztwo w sprawie zbiegu przestępstw z art 208 (organizacja nielegalnej formacji zbrojnej lub udział w niej), art 2011 (porwanie statku transportu powietrznego lub wodnego lub składu taboru kolejowego), art 277 (zamach na życie działacza państwowego lub społecznego), art 360 (napaść na osoby lub instytucje, które korzystają z ochrony międzynarodowej) Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej, oraz Ustawy o Przeciwdziałaniu Terroryzmowi z 2006 roku.

Trzeba w tym momencie podnieść, że państwo polskie zrzekło się prowadzenia wspólnego śledztwa pomimo propozycji złożonej osobiście przez ówczesnego prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa premierowi Tuskowi, a rząd polski wycofał przyjętą notę o eksterytorialności wraku decyzją polskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Rząd Rosyjski natomiast nie ingerował w kontakty, ustalenia i efekty współpracy prowadzonej pomiędzy Polską Komisją do Spraw Badania Wypadków Lotniczych, a Międzypaństwową Komisją Lotniczą (MAK), pozostawiając zakres i efekty tej współpracy umowom zawartym pomiędzy rządem polskim a tą komisją, która nie jest organem Federacji Rosyjskiej. Na prośbę komisji otrzymała ona niektóre materiały zabezpieczone na potrzeby śledztwa, z wyłączeniem zastrzeżonych w rozumieniu przepisów wykonawczych do ustawy o przeciwdziałania terroryzmowi, których enumeratywny wykaz znalazł swoje odbicie w tak zwanych polskich uwagach do raportu MAK i został opublikowany w języku polskim i angielskim.

W ramach działań śledczych potwierdzono, że do katastrofy skutkującej śmiercią dziewięćdziesięciu pięciu obywateli polskich i jednego obywatela USA doszło wyniku eksplozji materiału wybuchowego C4 umieszczonego wewnątrz kadłuba statku powietrznego. Zgodnie z raportem odbioru statku powietrznego Tu-154 M nr boczny 101 z remontu w zakładach w Samarze z dnia XXX, strona polska podpisała odbiór techniczny oraz wspólny protokół po-odbiorczego zabezpieczenia pirotechnicznego, stwierdzając brak śladów obecności jakichkolwiek materiałów wysokoenergetycznych. Badania pirotechniczne zostały powtórzone wielokrotnie pomiędzy dniem odbioru, a dniem 10 kwietnia 2010 roku, zgodnie z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w Rzeczpospolitej Polskiej oraz procedurami bezpieczeństwa krajów, w których dochodziło do lądowań i startów państwowych statków powietrznych z najwyższymi władzami państwowymi na pokładzie.

Wykop Skomentuj139
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale