Ostra Publicystyka
O tym co w dzieje w Polsce i na świecie z grubej rury.Mówię prawdę bez cenzury.
1 obserwujący
51 notek
36k odsłon
374 odsłony

Kampania Prezydencka 2020 i ostatnie wydarzenia. Czyli: Polityczne obiecanki cacanki.

Wykop Skomentuj

Witam.

1. Wstęp — Wybory Prezydenckie.

    Kampania Wyborcza wystartowała, a więc zaczęła się zbiorowa polityczna onanizacja Polaków o obstawianie przy kandydacie, którego obstawił naczelny dowódca danej formacji, wyjątek uczynię tu dla Konfederacji. Kandydatów na razie oceniał nie będę, jeszcze przyjdzie na to czas.

2. Andrzej Duda. Dobra prezydentura?

    Moim zdaniem po prostu fatalna, a dlaczego tak sądzisz? Ktoś tak może napisać? Cóż długo by wymieniać jego wpadki jak ta, przy,  w czasie obchodów uroczystości związanych z pogromem kieleckim, gdzie Pan Prezydent po raz pierwszy użył słowa Polin, poprzez brak reakcji (tak jak i zresztą całego obecnego rządu) ws. ustawy 447 JUST, przemówienie z okazji rocznicy Marca 68 roku, które moim zdaniem jest skandaliczne, poprzez znowu brak reakcji na ostatnie wydarzenia w Auschwitz i wypowiedzi Prezydenta Izraela o tym, że Polacy pomagali w holokauście Żydów.

    Pan Prezydent obiecywał w czasie kampanii prezydenckiej bardzo dużo. Nową politykę historyczną, wyższą wolną kwotę od podatku itd.... Żadnej z wymienionych przeze mnie obietnic nie zrealizował. No, chyba że za realizację uznamy zrealizowanie postulatu polityki historycznej poprzez klęczenie na kolanach przed wszystkimi w tej kwestii i uprawianie pedagogiki wstydu, ale czego ja oczekuję od człowieka, który zaczynał swą polityczną karierę w Unii Wolności i którego teść Julian Kornhauser pisał paszkwile o Polakach.

    Pan Prezydent Andrzej Duda na jedyne stanowisko, jakie się moim zdaniem nadaje to na kelnera w knajpie i na nikogo więcej. Nie jest według mnie dobrym prezydentem, a to, że jak twierdzi Dziennikarz Obywatelski i ma Szanowna Koleżanka Wanda Jaraczewska, że Duda jako jedyny oddał hołd Żołnierzom Wyklętym, nie świadczy o patriotyzmie Pana Prezydenta. To ja zadam wam dwa proste pytania:

1. Gdzie jest rozliczenie przez obecną władzę poprzednich ekip PO — PSL, SLD?

2. Co ten „Hołd” zmienił w Polsce i czy cele, jakie mieli Wyklęci, zostały zrealizowane?

    Moim zdaniem nie. Własne przemyślenia z argumentami proszę napisać pod spodem.

3. Przyczyny obecnego stanu rzeczy.

    Po pierwsze. Mentalność Polaków, która jest wprost (jeszcze po 30 latach) wprost z PRL -u. Jesteśmy wobec siebie zawistni, zazdrośni nie potrafimy współpracować itd... Jak ktoś ma inne zdanie na dany temat. To jest szufladkowany do jednej z grup i tyle. Nikogo tak naprawdę nie interesuje, jakie ty masz na prawdę zdanie na dany temat i dlaczego posiadasz takie zdanie, a nie inne na dany temat.

    Po drugie. Po sławnym 89 roku. Brak porządnej lustracji społecznej, a przede wszystkim gospodarczej. Skutek? Odziedziczenie i kontynuacja w III RP systemu z PRL -u. Nawet 31 (będzie w tym roku), po rzekomym upadku. Ostatnio obejrzałem film dokumentalny Pana Grzegorza Brauna pt.: „Towarzysz Generał idzie na wojnę". Moją szczególną uwagę zwróciła jedna pozornie nieistotna scena, kadr tego filmu z transparentem, na którym było napisane:„Socjalizm rozwojowy tak. Wypaczenia nie". Wypada sobie zadać pytanie:

Czy nie otrzymaliśmy tego, o co tak naprawdę walczyliśmy?

    Odpowiedzi proszę zamieścić wraz z argumentacją pod spodem.

    Po trzecie. Brak chęci wyjścia, poza pruski, skomunizowany system edukacyjny. Pomimo tego, że od kilku lat istnieją różne internetowe księgarnie oferujące różne, ciekawe pozycje z zakresu naszej historii, publicystyki itd.... Brak wykorzystywania własnych praw na własną korzyść, brak biografii z prawdziwego zdarzenia najważniejszych osób ostatnich 30 lat, gdybyśmy to wiedzieli, to Polacy byli już dawno społeczeństwem prawdziwie obywatelskim. Naszym wrogom byłoby nas trudniej urabiać, bo gdybyśmy wykorzystywali każdą lukę w przepisach, jaka by się pojawiła. A tak mam nieodparte wrażenie, że polskie społeczeństwo usiadło w pewnym sensie na przysłowiowych „laurach” myślą, że wszystko będzie „w miarę” normalnie.

    Po czwarte. Nie walczymy z własnymi wadami narodowymi, które w tzw. I komunie oraz II (aktualnej) europejskiej komunie uległy wzmocnieniu, a aktualna kasta polityczna to bezlitośnie wykorzystuje przeciwko nam. Nastawiając nas samych. Przeciwko sobie.

Nie zauważyliście tego?

    Nikt nas nie będzie szanował, jeśli my sami nie będziemy szanować siebie nawzajem, przede wszystkim uczyć się i analizować, myśleć, a nie łykać jak pelikany jedzenie propagandową papkę serwowaną nam przez rząd. Bez najmniejszego cienia refleksji, o sprawdzeniu, czy to, co nam rząd propagandowo serwuje, już nawet nie wspomnę.

4. Skutki.

    Skutkami tego, o czym napisałem wyżej, jest polityka kontynuacji socjalizmu i ciągłości strukturalnej z PRL — em. Ma to swoje opłakane żniwa choćby w gospodarce. Przykłady? Z rozkoszą.

4.1. LOT i Pan (Con) dor Airlines.

    To pierwszy przykład jak przy pomocy „konia trojańskiego”, jakim są nowo zakupione linie lotnicze przez LOT. O co chodzi? Już tłumaczę, o co mi chodzi. Otóż Polska Grupa Lotnicza kupiła firmę z miliardowym/i długiem/ami. Ciekawi mnie co teraz zrobimy? I jak to zadłużenie spłacimy? Ratując rzecz jasna Niemcom ich tyłki. A co jeśli się nie uda? Wtedy zapewne LOT będzie przejęty przez Niemców, którzy od dawna ostrzyli sobie na niego zęby. Być może na ratunek PLL LOT w takiej sytuacji pośpieszy z chęcią niemiecka Lufthansa, ale to pokaże już czas. W każdym razie biorąc pod uwagę to, że firma do niedawna wynajmowała samoloty od innych firm, by móc w ogóle funkcjonować nie wygląda to, delikatnie ujmując za ciekawie.

4. 2. Nowa Huta.

    To kolejny przykład iście socjalistycznej polityki obecnego rządu. Pierw ten piec wygaszono, Teraz ponownie go się uruchamia. Mam jedno pytanie na chłopską logikę:

Pani Minister Jadwigo Emilewicz. Po jakiego grzyba wygaszaliście ten dupny w Nowej Hucie? Niech mi Pani na to pytanie odpowie. Po co to było robione?

    O kosztach takiej operacji nie wspomnę (zapewne nie są małe).

    Te dwa przykłady pokazują jedno. Od ponad 30 lat nie było w Polsce rządu, który by miał jakiś pomysł na polskie problemy, jakąś koncepcję, prócz jednej. Dożynanie polskiego, małego przedsiębiorcy. Skutki takiej polityki są widoczne i opłakane, a mianowicie brak klasy średniej z prawdziwego zdarzenia. A to powoduje co? Ogromne dysproporcje społeczne, bo jeśli wiesz, że w tym kraju bez znajomości, zwłaszcza ze służbami nic nie osiągniesz. To nie dziwi, że niektórzy po prostu nie chcą pracować, a jak chcą mieć, to muszą wyjechać za granicę. Jednakże nie będę tłumaczył komukolwiek pokrętnej polityki neosanacyjnej z domieszkami neogierkizmu obecnego rządu.

5. Brexit, Polska kontra UE.

    Na wstępie chciałbym pogratulować Brytyjczykom upuszczenia neokomuny pod postacią Unii Europejskiej. Dlaczego używam tego określenia w stosunki do UE? To proste. Proszę sprawdzić, kto tam siedzi i kto jest faktycznym ojcem Unii. Proszę przeczytać Manifest z Vertotene, a zrozumiecie, czym jest UE.

    Reformy sądownictwa, jakie zaproponować PiS nie są niczym nowym nawet w samym Euro kołchozie, jak pięknie nazwał Unię Europejską Pan Grzegorz Braun. O tym pisałem dawno temu tutaj na Salonie, więc prosiłbym was o cofnięcie się. Zadam wam na koniec tego sporu z UE o rzekomą „praworządność” jedno zasadnicze pytanie:

Czy gdyby Polska była faktycznie niepodległa? Jakikolwiek rząd musiałby cokolwiek, komukolwiek tłumaczyć?

    Odpowiedzcie sobie sami. Moim zdaniem to wygląda tak jakby pod sowieckim butem N. S. P. Tow. Wojciech Jaruzelski w cudowny sposób wpadł na pomysł reformy kraju i przyjechał prosić o zgodę Tow. I Sekretarza Breżniewa lub też, to przypomina sytuację, w jakiej byli Polacy pod zaborami. Ta sytuacja ma dla rządu jedną zasadniczą zaletę. A jaką? Ano taką, że może odstawić teatrzyk dla gawiedzi w stylu: No my się przecież staraliśmy, ale ta zła Unia Europejska nam nie pozwala cokolwiek zrobić. Niestety głupi plebs to łyka, jak już nie powiem co i dalej wierzy w rządowe propagandowe bajeczki.

6. Podsumowanie.

    Podsumowując. Wyłaniający nie obraz nie napawa optymizmem. Zarówno jeśli chodzi o „elytę”, jak i społeczeństwo. Politycy tak naprawdę mają Polskę i Polaków tam, gdzie im słońce nie dochodzi. Liczy się, tylko ich własny partyjny interes. Jedyną sensowną opcją wydaje się w tej chwili Konfederacja, choć nie jest to opcja bez wad.

    Doskonałym przykładem takiej postawy, o jakiej wspominam w tym punkcie, jest reakcja obecnej ekipy na społeczną ustawę anty 447 JUST, pod którą zebrano, z tego, co wiem 200 tys. podpisów.

    Na koniec co moim zdaniem powinniśmy zrobić, żeby Polskę zacząć wyciągać z bagna, w jakim tkwi od 76 lat? Przede wszystkim praca organiczna, trzeba olać ciepłym moczem polityków i robić swoje. Polacy muszą zrozumieć, że socjalizm czy to podany w formie leninowskiej, czy w formie antykultury i pseudo demokracji w gruncie rzeczy takim samym ścierwem i jedyne miejsce, gdzie socjalizm ma prawo przebywania, a wręcz nawet obowiązek wylądować na śmietniku z radioaktywnymi odpadami.

    Co z tego? Skoro polskie społeczeństwo daje się samo dymać, wystawiając własne tyłki do za przeproszeniem ruchania swym wybrańcom, jak tanie„tirówki” na trasie. Nie uczymy się, nie wyciągamy właściwych lekcji z naszej bolesnej historii. Społeczeństwo jest celowo spolaryzowane i nastawione przeciwko sobie samym Najgorzej, że pewnie pod tym tekstem pewnie mi się oberwie i to mocno, zwłaszcza od PiS — owców, którzy moim zdaniem umysłowo, poglądowo, mentalnie tkwią niestety w dekadzie lat 70 - tych. Czyli N. S. P. Tow. I Sekretarza Edwarda Gierka i jego „Propagandy Sukcesu". Czy historia się powtórzy podczas tej kadencji lub później? Poczekamy, zobaczymy.

Pozdrawiam was serdecznie.

HenrykKwinto90

Żródła:

https://www.youtube.com/watch?v=AIepdeLbyY4&feature=share&fbclid=IwAR2riCmsRndhMiAmhZ1DQ0fAhn4997u2Yg9ajNwMXhLcyfQHac1xldKrspI

https://www.youtube.com/watch?v=7op7h_YWxVQ

https://www.youtube.com/watch?v=fP42RMoaPac

https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/1017728,prezydent-patriota-czy-przedluzy-swoja-kadencje-na-kolejne-lata?fbclid=IwAR12znjd_TSisjejFCvfv_gbH2Wc5oug0_rfV7pffbmBMEcvko-lALTf8ao

https://finanse.wp.pl/wyzszy-zus-prowadzenie-dzialalnosci-przestaje-miec-sens-6470685571425921a?fbclid=IwAR0Z9nRtrs5jrCw62PcrlOINNzz_tKrnAQBUPfYV9KJ_Y4F51SU4jIKBD0Y

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fopinie.wp.pl%2Fmarcin-makowski-raportu-o-mieniu-pozydowskim-jak-nie-bylo-tak-nie-ma-departament-stanu-zawiesza-just-act-447-opinia-6469746085120129a&nil

https://www.fly4free.pl/kto-zyska-na-upadku-thomas-cook/?fbclid=IwAR2pFmJ_jbl_fcYAg0EJM1Ma0yPndxUOyzWS3cJAspIW5iKpq_6YQwylq-A

https://www.money.pl/gospodarka/lot-przejmuje-condor-airlines-teraz-czeka-kilka-wyzwan-6471200682281089a.html?fbclid=IwAR0BJm4rJp1c0DM22La3AMi614p_UoImkt5YxJaU6LWDmAgVb1r4-eJZL0Y

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/615693,lot-dreamliner-737-max-boeing.html?fbclid=IwAR0MCQKj0atw8rdi9sslzLwTMqAz-SiR8KJgyBM4epB4AigXHmJRiwWysdA

https://spidersweb.pl/bizblog/lot-przejmuje-condor-airlines/

https://www.wiesci24.pl/2020/02/01/pis-utopilo-pieniadze-w-condorze-lufthansa-jednym-ruchem-zarznela-zloty-biznes-morawieckiego/?fbclid=IwAR3dJbNsCr_Sc9S5a-qqVhlgLOc8pIs-cuOmSI0S4gX4zkonz3HRGyoEKrE

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/wygaszono-wielki-piec-w-nowej-hucie/

https://www.tvp.info/46491961/wielki-piec-w-krakowskiej-hucie-znow-zacznie-pracowac?fbclid=IwAR3M9_a-_xtztzQtca9sYYCzJ4CsGGrEl4dKssU4zewnLeRhjcPYoeLSvNM

https://dorzeczy.pl/kraj/127754/skandaliczne-slowa-prezydenta-izraela-wielu-polakow-pomagalo-mordowac-zydow.html

https://www.dorzeczy.pl/kraj/126986/narodowcy-zebrali-200-tys-podpisow-pod-ustawa-anty-447-stanowcza-reakcja-rzecznik-pis.html

https://www.euractiv.pl/section/instytucje-ue/news/pe-wieczorem-debata-o-praworzadnosci-w-polsce/

https://www.salon24.pl/u/henrykkwinto90/822800,o-debacie-nt-polski-w-brukslelskim-burdelu-czyli-o-ue

https://www.salon24.pl/u/henrykkwinto90/822800,o-debacie-nt-polski-w-brukslelskim-burdelu-czyli-o-ue

https://www.salon24.pl/u/henrykkwinto90/820509,polskie-sadownictwo-dlaczego-jest-tak-zle-czyli-skad-sadownictwu-nogi-wyrastaja

https://www.youtube.com/watch?v=2xFqPvvqI8s
 


Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka