9 obserwujących
214 notek
114k odsłon
1130 odsłon

Życzenie śmierci w Watykanie

Wykop Skomentuj66

Benedykt XVI - papież senior, dopuścił się czynu karygodnego. Oto w książce pt. „Z głębi naszych serc” (ukazała się dzisiaj), przerwał milczenie i wbrew stanowisku lobby  liberalnego wśród hierarchów, popieranego przez Franciszka, stanął w obronie celibatu i jego wartości.


A, że KK w Polsce jest niezwykle żywotny, taki znany jezuita, o. Grzegorz Kramer, wypowiedział się był na Twitterze: „Bardziej chodzi o to, że miał milczeć (Benedykt XVI – przyp. mój), a póki co teraz zaczyna mówić. Jednak chyba lepiej, żeby papieże umierali”.


Swoistą ciekawostką jest, że ogromny jazgot pewnych kręgów opiniotwórczych, wywołała swego czasu bliźniacza (z pozoru) wypowiedź ks. profesora Edwarda Stańka, odnosząca się do papieża Franciszka. Niech świadectwem owego oburzenia (dość łagodnym), będzie komentarz  popularnego na Salonie blogera lchlip: „W sposób dość szokujący, bo to przecież polski hierarcha, nie byle kto, bo ksiądz profesor E. Staniek, modlił się o szybkie odejście papieża Franciszka do Domu Ojca”.


Wypada w tym miejscu przytoczyć dosłowną wypowiedź księdza profesora: „ Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska”.


Dostrzegają Państwo różnicę w tych dwóch wypowiedziach?


Wiedzą Państwo, dlaczego Szatan przystąpił do Jezusa kusząc Go, po Jego czterdziestodniowym poście na pustyni? Z pychy!
-„Oto JA, mogę podskoczyć samemu Bogu! JA!”


Kto się nadyma z pychy, Staniek, czy Kramer?
                                                                                                                       

                                                                                                                                                                                 hilary2


Wykop Skomentuj66
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo