11 obserwujących
219 notek
116k odsłon
305 odsłon

Słabe punkty propagandy PiS

Wykop Skomentuj7

Wpadł w me podłe paluchy, felieton niejakiego Sławomira Mentzena, o którym pewna kobieta wypowiedziała się była, że jest pełna podziwu dla jego wiedzy, kultury, mądrości, taktu. I, że przyszłość przed nim! (znaczy – rozumiem - będzie żył!).
   

Ów gładkolicy gostek (urodzony w 1986 roku), w 2017r. został wiceprezesem partii Wolność, JKM (na wszelki wypadek używam jedynie inicjałów wodza, których nijak nie można tłumaczyć, jako skrótu okrzyku: „Jego Kurwa Mać!”). A w wyborach samorządowych 2018, kandydował na prezydenta Torunia i zajął tam piąte miejsce z wynikiem 3,94 proc. głosów, Ale tylko dlatego, że ojciec dyrektor złośliwie, jedynie sobie znanymi metodami, wyłączył był w Toruniu światło i liczni wielbiciele pana Sławomira, nie mogli prawidłowo postawić krzyżyka tam, gdzie pragnęli.


Pan Sławomir, w swym felietonie z dnia 8 lutego, rozprawia się krwawo z prymitywną propagandą PiS dni ostatnich. Pisze oto:


„W wyniku niedawnej awarii Facebooka, ujawnieni zostali prowadzący niektórych publicznych profili. TVP Info od razu poinformowało, że hejterska strona Sok z Buraka jest prowadzona przez człowieka finansowanego przez PO, co oczywiście jest wielkim skandalem. Ale to samo TVP Info nie zająknie się o tym, że równie hejterska strona TV 48 jest prowadzona przez naczelnego portalu tvp info Samuela Pereirę. Nie dowiemy się też stamtąd, że najbardziej zakłamany i hejterski profil atakujący Konfederację prowadzi działacz  Porozumienia  Jarosława Gowina, który to działacz wypierał się wcześniej tego przed sądem. Nie dowiemy się też z mediów rządowych, że profil atakujący w trakcie kampanii wyborczej na prezydenta Warszawy Trzaskowskiego, prowadził człowiek Patryka Jakiego.”


Te wnikliwe spostrzeżenia pana Sławomira, świadczą tyleż o błyskotliwości jego umysłu, co i o naiwnej osobowości. Miejscem wyznania win własnych, szczególnie na polu tak krwawej wojny politycznej, wywołanej przez dzisiejszych „totalnych”,  jest raczej konfesjonał, niż przestrzeń medialna. Od demaskowania win naszych, są nasi przeciwnicy! Nie bez znaczenia będzie również konstatacja, że ludzie Plaćformy, nie dość, że również (ale przecież jako pierwsi), milczą o swoich manipulacjach i kłamstwach, to jeszcze bezczelnie im zaprzeczają, „odwracając kota ogonem”! Kto więc zasługuje na większe potępienie?


Pan Sławomir pisze:


„Redaktorzy TVP twierdzą najzupełniej słusznie, że nie powinno się wynosić naszych polskich kłótni na forum międzynarodowe do Brukseli. Ale gdy to samo robili politycy PiS gdy byli w opozycji, chociażby w sprawie wyborów samorządowych w 2014 roku, to jest to objaw troski o demokrację”.


No, cóż! Sytuacja obecna (w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości), to słowo przeciwko słowu. Jedni mówią tak, drudzy - wręcz przeciwnie. Wtedy (wybory samorządowe), sytuacja była zgoła inna. Zarzuty PiS były silnie uwiarygodnione przez fakty (niespotykana wcześniej rozbieżność wyników poparcia w badaniach exit poll z oficjalnie podanymi – dotyczyło PSL-u). Jakoś panu pamiętliwemu Sławomirowi to umknęło!


A teraz zmieniam optykę!


Najwyraźniej natchniony pan Sławomir pisze dalej:


„Media rządowe atakują marszałka Senatu Tomasza G. (jam niegodny wymawiać tego nazwiska! – przyp. mój), posądzając go o przyjmowanie łapówek. Za dowód muszą wystarczyć słowa jego byłych pacjentów. Ludziom oczywiście takie dowody wystarczają, ponieważ w TVP mogliśmy zobaczyć już sondaż pokazujący, że większość Polaków wierzy w to, że G. (nie będę się powtarzał – przyp. mój) jest łapówkarzem. Oczywiście, gdy takie same dowody na przyjęcie koperty przez Jarosława Kaczyńskiego miał Roman Giertych, to zarzuty były śmieszne i bezpodstawne. Bo co to za dowód, słowo austriackiego przedsiębiorcy.”


I tutaj pan Sławomir ma rację! Bo, po pierwsze - ci liczni pacjenci pana marszałka Tomasza G., zeznający przeciwko niemu, to jedna i ta sama osoba, (manipulacja TVP!), po drugie – jest świadek ręczący za uczciwość Tomasza G. (chirurg nie brał!), po trzecie – ów austriacki przedsiębiorca, to jeden gość ale w trzech osobach, (a więc wielu świadków, w przeciwieństwie do obciążających marszałka), po czwarte – nikt nie udowodnił, że świadkowie ręczący za uczciwość Jarosława Kaczyńskiego (że nie przyjął łapówki) nie byli agentami SB, po piąte – o powiązaniach z SB, świadczącego na korzyść Tomasza G., donosi IPN, którego rozwiązania żąda Plaćforma. Wystarczy?


Dalej, pan Sławomir pisze:


„Szymon Hołownia zarzucał Wojciechowi Cejrowskiemu brak wyższego wykształcenia i wynikające z tego amatorstwo teologiczne, po czym okazało się, że sam Hołownia również nie skończył studiów. Jest to zresztą częsta przypadłość. Dziennikarze TVP i Republiki zarzucają brak wykształcenia Krzysztofowi Bosakowi, tymczasem okazuje się, że brak wykształcenia nie przeszkadza w pracy ich szefom – Samuelowi Pereirze i Tomaszowi Sakiewiczowi, Jeszcze zabawniej jest ze Stanisławem Janeckim, który utrzymuje, że ma doktorat z fizyki, podczas gdy jego uczelnia dysponuje jedynie pracą magisterską Janeckiego, w dodatku nie z fizyki, tylko z historii sztuki”.


Z pewną taką nieśmiałością chciałbym zwrócić uwagę Panu Sławomirowi, że dokonując powyższych porównań Krzysztofa Bosaka z ludźmi związanymi z PiS, ignoruje fakt, że Bosak to polityk, w dodatku kandydujący, a tamci, to jedynie publicyści. Ja dostrzegam różnicę, panu Sławomirowi natomiast jest obojętne, czy usiadł na krześle, czy na krześle elektrycznym. W jego świecie, oba te

krzesła stoją przy stole…


Parafrazując zakończenie felietonu pana Sławomira, powiem tak:


Mógłbym tak dłużej, ale chyba tyle już wystarczy. Czytanie błyskotliwych i logicznych popisów pana Sławomira po to, by się czegoś dowiedzieć, jest jak wystawna kolacja w luksusowej restauracji - nie dość, że wódka chrzczona, to jeszcze kelner oszukał…
                                   

                                                                                                                                                                                 hilary2


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka