9 obserwujących
214 notek
114k odsłon
239 odsłon

Kuszenie Jarosława Kaczyńskiego

Wykop Skomentuj14

Pamiętamy z Ewangelii św., jak Jezus, po chrzcie, napełniony Duchem Świętym, opuścił okolice Jordanu i prowadzony przez Niego, udał się na pustynię aby się modlić. Nie jadł przez czterdzieści dni, aż poczuł głód. Wtedy przystąpił do niego diabeł...

Dzisiaj, sytuacja jest podobna, choć oczywiście Jarosław Kaczyński nie jest figurą Jezusa. Jednak podobnie jak Jezus, jest on kuszony przez diabła w momencie swojej słabości. Jezus odczuł głód, Jarosław Kaczyński odczuwa strach. O losy Polski i Polaków. Strach ten rodzi obecna sytuacja w kraju, kiedy wydaje się, że jedynie szybkie (w konstytucyjnym terminie) wybory prezydenckie, uchronią ojczyznę i naród przed katastrofą, jaką byłyby rządy opozycji. Strach przed nieuniknionym zwycięstwem opozycji, jest umiejętnie podsycany narracją i posunięciami ludzi, którym już w przeszłości udało się doprowadzić Polskę niemalże do unicestwienia. Sytuacja, jaką stworzyło zło, w postaci pandemii koronawirusa, jawi się im, jako szansa na przejęcie władzy.

Rządzący zostali postawieni pod ścianą. I dali sobie jednak narzucić metody postępowania opozycji. To są właśnie efekty tego kuszenia. Toczy się więc na szachownicy, którą jest Polska, swoisty mecz. "Dobra zmiana" prześciga się z opozycją w coraz to nowych posunięciach. Szach! Szach! Szach! Szach! Z jednej strony desperacja, z drugiej - fałsz, podłość i podstępność. Ale kto z nas dba dzisiaj o rozszyfrowanie intencji.

Tymczasem przyjęcie metod opozycji, zaczyna skutkować właśnie złymi intencjami. One powodują, iż słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Przełożenie wyborów byłoby złamaniem Konstytucji", trafiają w próżnię, gdy on jednocześnie wierzy, że jest wręcz przeciwnie i to jedyna droga ratunku. Tymczasem społeczeństwo jest dzisiaj naprawdę przestraszone. Napieranie PiS-u na wybory w maju, w sytuacji, gdy przede wszystkim Polacy myślą o swoim i swoich bliskich - bezpieczeństwie, co sprytnie rozgrywa opozycja, postrzegane jest jako małostkowość nie do zaakceptowania. Szukamy dzisiaj wszyscy pomocy i ratunku. Dlatego do świadomości nas wielu, skutecznie przemawia, podły wprawdzie, jeśli chodzi o intencje, ale realny przekaz opozycji. Polacy nie dostrzegają bądź ignorują tę podłości intencji. Nie ona się dla nich liczy. A Pomijając wszystko, kto zapewni, że w stanie takich emocji, 10 maja Polacy wybiorą Dudę? A diabeł podpowiada, że tak właśnie będzie!

Dlatego sytuację należy odwrócić. A raczej przywrócić jej dotychczasowe oblicze. Troskliwy PiS, opiekuńcze Państwo! Jeszcze nie jest za późno! Postawa Jarosława Gowina (bez względu na intencje) jest tą przysłowiową "czerwona lampką".

Należy więc, moim zdaniem, wprowadzić stan wyjątkowy. Odroczyć termin wyborów. Ale stan wyjątkowy ma stać się  przyczynkiem do zademonstrowania potęgi i siły Państwa. Tylko świadomość społeczeństwa, że Państwo jest silne, zdecydowane i kontroluje sytuację, uspokoi nastroje i napełni nadzieją. Należy wprowadzić zarządy komisaryczne we wszystkich ośrodkach władzy samorządowej, gdzie rozsiedli się anarchiści. Należy, wzorem Orbana, wprowadzić ostre kary dla wszystkich, którzy destabilizują sytuację wewnętrzną (chodzi głównie o media). Należy całkowicie ignorować wszelkie uzurpatorskie decyzje UE I TSUE i konsekwentnie reformować sądownictwo. Sytuacja jest ekstraordynaryjna i ekstraordynaryjnych posunięć wymaga. Trzeba po prostu robić swoje. Odważnie. Z podniesioną przyłbicą. Koronawirus przeorze całą Europę. Zmiażdży wszystkie gospodarki. Sytuacja naszej, nie będzie gorsza od innych. Nasz rząd nie wypadnie gorzej, niż rządy innych państw. Polacy to dostrzegą. Nie odwrócą się plecami. A wynik wyborów nie zależy od opozycji, tylko od wyborców.

Pan Bóg potrafi wyprowadzić dobro nawet z takiego zła, jakim jest pandemia koronawirusa. Przecież nie po to uczynił cud wyborczy 2015r., by dopuścić teraz do zaprzepaszczenia jego owoców. Chodzi tylko o to, abyśmy MY, stanęli na wysokości zadania.

Wierzę, że za jakiś czas, będę mógł z satysfakcją rzucić w twarz Tuskowi: "Już był w ogródku, już witał się z gąską..."

                                                                                                                                                                                            hilary2

Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka