11 obserwujących
220 notek
117k odsłon
414 odsłon

Młodzi pragną żyć z optymizmem, nie z nadzieją!

Wykop Skomentuj29

Odnieśliśmy kolejne, niezwykle ważne zwycięstwo. Jednak pewne jego symptomy w tle, niepokoją. Najważniejszym z nich jest przegrana, poniesiona z Trzaskowskim, wśród wyborców młodych. To bardzo kapryśny elektorat. Jak ich zdobyć?

Wydaje mi się, że błędem dzisiejszego przekazu PiS-u, jest nieco przyciężkawa narracja. Owe śmiertelnie poważne odwoływanie się do wartości nuży i odstrasza. Nie porywa młodzieży, bo niesie ze sobą spory bagaż trosk. Młodym potrzeba luzu, oddechu pełną piersią. Ale, by nie chodziło o ten luz w wydaniu Owsiaka; "róbta, co chceta!", należy pokazać atrakcyjność  i klasę wartości przeciwnych. Co jest w stanie to zapewnić, a przynajmniej stworzyć szansę na sukces? Zwiewna lekkość przekazu! Krytyka dowcipna, inteligentnie złośliwa. Nie należy, moim zdaniem, pokazywać wyłącznie, jak cierpi ojczyzna z powodu zachowań totalsów. Jak płacze pomiatana demokracja. Jak krzywdzone są nasze najwyższe wartości. Młodzi pragną żyć z optymizmem, nie z nadzieją. Z radością dnia dzisiejszego, nie z ciężarem dnia wczorajszego. Przy czym chodzi mi o tę radość w przeciwieństwie do tego ciężaru.

Cwaniak Trzaskowski to zrozumiał. Mało kto wyczuwa fałsz w jego przekazie. Ten fałsz polega na eliminowaniu z dań serwowanych młodym - odpowiedzialności. A odpowiedzialność dzisiaj, to konsekwencje jutro. Tego młodzi, dzięki uśmiechom "ciacha" pod nazwą Trzaskowski, nie dostrzegają. To należy młodym uświadomić. To jest zadanie dla PiS-u, nie na jutro. Na dzisiaj! Ale należy tego dokonać w formie atrakcyjnej. Bez zadęcia! Bez akcji, typu "Mój ból ..." w radiowej "Trójce", bo to obraza prezesa. Ale z wysłaniem na emeryturę takiego Manna, bo mu się należało (ze względu na wiek), po uprzednim znalezieni godnego, młodego następcy (nie oszukujmy się - takich jest wielu). To są właśnie te błędy! Działa się tam, gdzie nie trzeba, a bezruch panuje tam, gdzie należy wprowadzać zmiany. I taka sytuacja zaraz obraca się przeciwko nam. Spada na nas odium zagrywek politycznych! A młodzi tego nie znoszą!

Zasypywać rowy należy łopatą, nie spychaczem!

                                                                                                                                                                                        hilary2


Wykop Skomentuj29
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka