10 obserwujących
226 notek
121k odsłon
183 odsłony

Kłamstwo dziecka poczętego - polemika (nieco ironiczna) z GenkiemX

Wykop Skomentuj15

GenekX, olaboga! opublikował notkę na Salonie! Coś takiego! Zadbał o pijar, a jakże!: „Kłamstwo dziecka poczętego” –  taki dał tytuł. Jednak pod tym olbrzymim kamieniem nie kryje się wielka ryba. Raczej pstynka! Na szczęście (dla siebie), nie pisał o TYCH sprawach, bo w TYM temacie, podobna logika ośmieszyłaby go w oczach kobiet.
    

Jak przystało na rasowego myśliciela, Genek – tęga głowa, rozprawia się z logiką (a raczej jej brakiem) przekazu Prawdy Objawionej oraz całego dorobku myśli Ojców Kościoła, w kwestii zasadniczej: od którego momentu, człowiek się zaczyna i kiedy kończy.

Dyskusja z Genkiem o tych sprawach, to jak rozmowa KULI z FIGURĄ PŁASKĄ o zbudowaniu machiny zdolnej do poruszania się w przestrzeni (dla TRÓJKĄTA, trzeci wymiar nie istnieje! Cóż to za przestrzeń więc?)

Nie mam zamiaru wykazywać bzdurności kolejnych tez Genka, spytam więc tylko o jedno:

Czy Twoim zdaniem Genek, Wcielenie  nastąpiło w łonie Maryi po 12 tygodniu ciąży? Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo. A przecież Chrystus, to prawdziwy Człowiek!

"W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w pokoleniu Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: "Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana". Wtedy Maryja rzekła: "Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy" (Łk 1,39-47).

Zwracam uwagę na słowa Elżbiety: "Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona…”. Maryja była wtedy przed 12 tygodniem ciąży…

Napisałeś , Genek:

„Są też tacy fundamentaliści, którzy już zarodek uważają za człowieka, bo wierzą, że ma on już duszę. Ale jest to nic innego niż narzucanie swojej wiary innym ludziom. Bo ani nauka ani logika tego nie dowodzi.”

Logika tego nie dowodzi? Oj, Genek! Genek! Jak się nie chciało uczyć przez całe ranki, ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki…

A poza tym:

Genek, czy nie znasz kobiet, które po utraceniu, noszonego pod sercem dziecka, przeżywały prawdziwą traumę? (to samo dotyczy ojca).  Ten wstrząs, skutek indywidualnej wrażliwości i empatii, rzeczywiście nie jest dany każdej kobiecie. Ale to raczej on jest normą, zgodną z naturą kobiety.

Twoje niezwykle śmiałe stwierdzenie, że człowiek kończy się z chwilą śmierci mózgu, stawia racjonalność prawnej ochrony doczesnych szczątków, powagę pogrzebu i cmentarza, nawet w przypadku ateistów, pod znakiem zapytania.
                                                                                        hilary2 

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale