8 obserwujących
191 notek
101k odsłon
271 odsłon

Niewdzięczność PiS wobec Unii Europejskiej

Wykop Skomentuj12

Lubię bawić się słowem, bawmy się więc!


Bawiłem akurat w Brukseli, kiedy padły publicznie wypowiedziane te znamienne słowa. Oto, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że „Polsce nie grozi Polexit, jeśli jesienne wybory parlamentarne wygra PiS”.


Według przewodniczącego Komisji Europejskiej, - Polacy widzą, jak kraj się dziś rozwija, że Polska otrzymała w od 2004r. 175 mld euro pomocy strukturalnej. Może nie wiedzą, bo im się tego nie mówi, że dzięki planowi Junckera udało się zainwestować 18,3 mld euro w rozwój małych przedsiębiorstw. Od tego wszystkiego Polacy nie chcą zostać odcięci - stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą". - Ale na Zachodzie nie powinniśmy uważać, że Polska jest w Unii dla pieniędzy. Polska jest z nami bo podzielamy wspólne wartości - dodał Juncker.


Budujące słowa. Szczególnie, że wypowiedziane przez tak wysokiej rangi urzędnika Unii Europejskiej. Ale bez przysłowiowej łyżki dziegciu, byłoby to zbyt piękne aby było w pełni prawdziwe.


Oto, mój dobry znajomy – niemiecki euro-deputowany – powiedział mi wieczorem, przy szklaneczce whisky, że my pisowcy mamy dziwny stosunek do Unii, co nie przysparza nam przychylności wielu jej urzędników. A słowa Junckera, należy odbierać przez pryzmat kurtuazji. Aby uświadomić mi relacje na linii Polska – Unia Europejska w ujęciu historycznym i obecnie, postrzegane z tamtej strony, posłużył się taką oto przypowieścią.


„Mówi zięć do teścia:
- „Teściu, przed ślubem z Twoją córką, zapewniałeś mnie, że ma ona  cipkę wielkości dwudziestogroszówki. Tymczasem, po ślubie okazało się, że jest to pięciozłotówka!”
Na te słowa, teść odpowiedział:
- „Zięciu, pragnę Ci przypomnieć, że z okazji waszego ślubu, podarowałem wam willę z basenem, kortem tenisowym i polem golfowym, jacht dalekomorski, najnowszy model lexusa oraz przelałem na wasze konto 5 mln euro! Myślę, że w tej sytuacji nie będziemy spierali się o jakieś tam cztery osiemdziesiąt!”
                                       

                                                                                                                                                                                            hilary2

PS. 1. Tekst, wyłącznie dla kumatych!
2. Opisane zdarzenia (oprócz słów Junckera) są fikcją autora. Niech będzie mi wybaczone!
     

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka